اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395060194515427

وزیر فرهنگ :

جامعه با تضارب آرا رشد می کند

کد: 1395060194515427

https://goo.gl/J8Dihn

، تهران , (اخبار رسمی): وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه عدم درک و تحمل دیگران جزو بیماری های صعب العلاج شده است،تاکید کرد: تبادل و تضارب آرا باعث رشد و پیشرفت جامعه و کشور می شود.

جامعه با تصارب آرا رشد می کند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  گفت: امروز جامعه به بیماری صعب العلاج عدم درک، فهم و تحمل دیگران مبتلا شده و برخی بدون توجه به نظرات دیگران، درصدد حذف طرف مقابل هستند.

عضو کابینه دولت یازدهم افزود: متاسفانه گاهی افراد بدون توجه و باور دیگران همواره درصدد حذف برمی آیند در حالی که این مهم خسارت جبران ناپذیری به کشور و نظام می زند.

جنتی با اشاره به موضوع وجود مشورت، انتقاد و نقد از گذشته تاکنون گفت: بر اثر تبادل و تضارب آرا، جامعه به رشد و پیشرفت می رسد، از این رو آنچه منجر به رشد فقه شیعه شد، همین تبادل و تضارب آرا بود.

 باید استدلال یکدیگر را بپذیریم

عضو کابینه دولت یازدهم گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران بنیانگذاری شده و از نظر اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و... ویژگی های خاص خود را دارد، از این رو ممکن است در این میان عده ای دارای اظهار نظری درمورد اقتصاد آن باشند به عنوان مثال خواهان دولتی بودن اقتصاد کشور باشند و در نقطه مقابل نیز عده ای طرفدار اقتصاد بخش خصوصی، خب این دعوا ندارد باید مسائل را با تضارب و تبادل آرا حل و فصل کرد.

جنتی تاکید کرد: باید یاد بگیریم در کنار یکدیگر استدلال و گفت وگو کنیم و از آن مهمتر اینکه استدلال همدیگر را بپذیریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: تحمل نکردن و فهم متقابل یکدیگر، مانع رشد افراد و در نهایت رشد و پیشرفت کشور خواهد شد.

به گفته وی، امروز مساله ای که عنوان می شود این است که عده ای می گویند فلانی دگراندیش است، از این رو باید کنار زده شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به برگزاری نشست های مستمر هیات نظارت بر مطبوعات از آغاز این دولت با حضور تمامی اعضا اشاره کرد و گفت: اعضای این هیات با تشکیل جلسات بر مبنای مشورت و نظرخواهی و براساس مستندات و قانون به پرونده ها و درخواست ها رسیدگی می کنند، این در حالیست که در دوره های گذشته در برخی جلسات منجر به درگیری میان اعضا هم شده است.

برخی روزنامه ها کار احزاب سیاسی را انجام می دهند

عضو کابینه دولت یازدهم با بیان اینکه برخی روزنامه های کشور امروز کار احزاب سیاسی را انجام می دهند و بدون توجه به نظر طرف مقابل هر آنچه باب میلشان است می نویسند، افزود: وظیفه رسانه ها این است که بدنبال حق جویی و حق طلبی باشند و از حق دیگران دفاع کرده و نظرات یکدیگر را منتشر کنند، نه اینکه یکطرفه به قضاوت رفته و هر آنچه می خواهند بنویسند.

در زمینه موسیقی تابع نظرات و فتاوای رهبر معظم انقلاب هستیم

جنتی با اشاره به موضوع جلوگیری و لغو برگزاری کنسرت موسیقی در برخی شهرستان های کشور گفت: در زمینه موسیقی تابع نظرات و فتاوای رهبر معظم انقلاب هستیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، آموزش و بها دادن به نسل جدید در همه زمینه ها را یک ضرورت عنوان کرد و افزود: در فضای جدید تحولات در حوزه فضای مجازی به سرعت برق اتفاق می افتد، از این رو باید آموزش و تربیت نسل امروز در اولویت امور قرار گیرد.

به تشکیل بانک اطلاعات نخبگان نیاز داریم

جنتی توجه به شایسته سالاری و استفاده از نخبگان در مسئولیت ها و پست های مختلف را در کشور مهم دانست و گفت: نیاز به تشکیل یک بانک اطلاعات نخبگان در کشور داریم.

وی همچنین گفتمان علمی و مسابقات مناظره را که جهاد دانشگاهی بانی آن است، از کارهای مفید و از ضرورت های جامعه عنوان کرد.

به گفته جنتی، در مسابقات و گفت وگوها اولا بسیاری از نخبگان شناسایی شده و می توان از آنها در امور مختلف بهره برداری کرد و از طرفی اینگونه مسابقات جنبه آموزشی داشته و باعث رشد و ارتقای افراد خواهد شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه در بحث علوم اجتماعی برگزاری کرسی های آزاد اندیشی هم مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده و ایشان همواره برگزاری اینگونه کرسی های آزاد اندیشی را در دانشگاه ها از ضروریات بیان داشته اند، افزود: باید اینگونه کرسی ها در سطح دانشگاه بصورت تمرین برگزار و در جامعه پیاده شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

سال 1383 نمودار نهایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در غالب شش معاونت شامل چهار معاونت تخصصی و دو معاونت پشتیبانی به تایید سازمان مدیریت و برنامهریزی کشور رسید و برای اجرا ابلاغ گردید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

رسانه‌ها