اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950606100025998

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران خبر داد

وجود 33 نوع عوارض و 65 نوع معافیت گمرکی

کد: 13950606100025998

http://goo.gl/J2KG93

، تهران , (اخبار رسمی): در بخش تولید، ضمانت‌نامه 11 ماهه برای مواد اولیه داده می‌شود و زمان ترخیص برای واحدهای تولیدی به کمتر از دو ساعت رسیده است.

وجود 33 نوع عوارض و 65 نوع معافیت گمرکی

به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، مسعود کرباسیان گفت: در کشور ما 33 نوع عوارض و 65 نوع معافیت وجود دارد گفت: هنوز که هنوز است نمی‌توانیم گواهی مبدأ بگیریم.

مسعود کرباسیان افزود: در بخش تولید، ضمانت‌نامه 11 ماهه برای مواد اولیه داده می‌شود و زمان ترخیص برای واحدهای تولیدی به کمتر از دو ساعت رسیده است.
وی درخصوص استاندارد تأکید کرد: توافق شده که حداکثر در مدت هشت روز استاندارد باید جواب کالاها را ارئه دهد و نمی‌توان کالای مردم را در گمرک بیش از مدت قانونی نگهداریم.
رئیس کل گمرک با اشاره به اینکه سیاست گمرک ایجاد اتوبان برای تولید است، ادامه داد: سیاست‌های ما کامل‌ترین در بخش تولید است.
کرباسیان با بیان اینکه همراه با دولت هستیم و از تولید حمایت می‌کنیم، تأکید کرد: درخصوص قاچاق باید سخت‌گیری شود و از هفته دیگر تمام واردات کالا به بازرسی کالا متصل می‌شود و از اتاق بازرگانی نیز درخواست کرده‌ایم که گواهی مبدأ را الکترونیکی کند تا آسان‌سازی و روان‌سازی انجام گیرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گمرک جمهوری اسلامی

پیرو مصوبات برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی مبنی بر الزام راه اندازی مراکز اطلاع رسانی توسط سازمانهای مرتبط با امر صادرات، گمرک ایران در اوائل سال 1377 اقدام به راه اندازی اولین سایت اطلاع رسانی خود در دو شبکه اینترنت و اینترانت به آدرسWW.IRICA.IR کرد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]