اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950606100145577

اولین خودروی گرافنی جهان درانگلیس رونمایی شد

کد: 13950606100145577

http://goo.gl/H6YqaY

، تهران , (اخبار رسمی): شرکت انگلیسی باک، موفق به استفاده از گرافن در بدنه خودرو شده‌است. این اولین خودروی گرافنی جهان محسوب می‌شود.

اولین خودروی گرافنی جهان درانگلیس رونمایی شد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، یک شرکت انگلیسی به نام باک (BAC) اولین خودرو با بدنه گرافنی را تولید کرد. این شرکت خودروساز که در شهر لیورپول واقع است با همکاری شرکت هایدال اقدم به تولید این خودرو کرده است. این خودرو با نام مونو (Mono) به‌عنوان اولین خودروی گرافن رونمایی شد.

این شرکت در بخش گلگیر عقب خودرو از گرافن استفاده کرده است، دلیل این امر آن است که تولید این قسمت با پیچیدگی‌های زیادی روبرو بوده و اگر این شرکت موفق به پیاده‌سازی این فناوری در این بخش شود، باقی قسمت‌های خودرو مشکل چندانی نخواهد داشت. در واقع برای درک بهتر فرآیند تولید و آشنایی با پیچیدگی‌های کار این بخش انتخاب شد.
نیل بریگز از مدیران و بنیان‌گذاران شرکت باک می‌گوید: «شرکت ما قصد دارد در صنعت خودروسازی نوآوری‌هایی انجام دهد که استفاده از گرافن یکی از نوآوری‌ها است. ما منتظر نمی‌مانیم تا فناوری به سراغ ما بیاید، بلکه ما به استقبال آن می‌رویم. با استفاده از گرافن می‌توان مقدار زیادی از وزن محصول کاست و استحکام بدنه خودرو را بهبود داد.»
ابی شهیدی، مدیر بخش هوافضای شرکت هایدال، می‌گوید: «این تست‌ها نشان می‌دهد که افزایش قابل توجهی در عملکرد گرمایی اتفاق افتاده و ظاهر بدنه نیز بهبود یافته است.» ابی می‌گوید: « ما مشتاقیم که همکاری با شرکت باک تداوم یابد تا بتوانیم از این ماده شگفت‌انگیز در ساخت خودرو استفاده کنیم.»باک اخیراً از این خودرو در نمایشگاه علم در شهر منچستر رونمایی کرده است. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو

جمهوری اسلامی ایران بر اساس چشم انداز بیست ساله، کشوری است توسعه یافته با جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه، با هویت اسلامی و انقلابی، الهام بخش در جهان اسلام و با تعامل سازنده و مؤثر در روابط بین الملل. کسب این جایگاه جز با تشخیص صحیح، تصمیم درست و اقدام بجا و مؤثر امکان پذیر نیست و قطعاً برای این هر سه باید برنامه ریزی کرد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]