اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950606101104750

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد خبر داد

افتتاح طرح‌های توسعه‌ای در بندر‌امیرآباد

کد: 13950606101104750

http://goo.gl/MYPvaL

، تهران , (اخبار رسمی): خدمتگزارازسرمایه‌گذاری هزارو16میلیاردتومانی بخش خصوصی در بندر امیرآباد خبر داد و گفت: تا به حال 28 قرارداد در بخش خصوصی داشتیم که 15مورد آن به بهره‌بردای رسیده است و 13 مورد آن در حال ساخت و ساز است.

افتتاح طرح‌های توسعه‌ای در بندر‌امیرآباد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی ، علی خدمتگزارمدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد گفت: سازمان بنادر و دریانوردی تاکنون چیزی حدود 450 میلیارد ریال برای راه‌اندازی و تجهیز و تکمیل بندر امیرآباد هزینه کرده است که شامل احداث موج‌شکن، اسکله، حوضچه آبراه و تجهیزات بندری و دریایی  است.

وی بابیان اینکه در فاز دوم طرح توسعه بندر امیرآباد بیشتر کارها به بخش خصوصی واگذار شد، گفت: در حال حاضر مدیریت بندر کاملاً در دست خصوصی‌ها است و ما فقط بر حسن اجرای کارها نظارت می‌کنیم و تأمین، و نگهداری شناورها و همه امور بر عهده خود پیمانکار است و در بخش بندری هم تخلیه و بارگیری و حتی آوردن تجهیزات بر عهده پیمانکار است.

خدمتگزار در خصوص حجم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندر امیرآباد، گفت: تابه‌حال 28 قرارداد در بخش خصوصی داشتیم که 15مورد آن به بهره‌برداری رسیده است و 13 مورد آن در حال ساخت‌وساز است.

وی مجموع سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندر امیرآباد را بالغ‌بر هزار و 16 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری اعلام کرد و درعین‌حال از افتتاح طرح‌ها و پروژه‌های توسعه‌ای در این منطقه با صرف هزینه‌ای بالغ‌بر 850 میلیارد تومان در هفته دولت خبر داد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد دراین‌باره توضیح داد: طرح‌های توسعه‌ای در بندر امیرآباد با صرف هزینه‌ای بالغ‌بر 850 میلیارد تومان به‌منظور ایجاد و تکمیل طرح‌های توسعه‌ای در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد خواهد بود که در صورت صدور مجوز از سوی سازمان بنادر و دریانوردی، این پروژه‌ها در هفته دولت به بهره‌برداری خواهند رسید.

خدمتگزار در تشریح این طرح‌ها گفت: شش پست اسکله در بندر امیرآباد به طول هزار و 125 متر و عمق 5.7 متر ازجمله این پروژه‌ها محسوب می‌شود که به‌منظور ساخت این شش پست اسکله، مبلغ 160 میلیارد تومان از محل اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی هزینه شده است.                                        

وی ساخت کارخانه کاغذسازی به ارزش 220 میلیارد تومان، کارخانه فولادسازی به ارزش 200 میلیارد تومان و ساخت مخازن نگهداری روغن خوراکی به ارزش 5.4 میلیارد تومان و همچنین ساخت سیلوی نگهداری غلات با ظرفیت 36 هزار تن و ارزش مالی 16 میلیارد تومان را ازجمله پروژه‌های توسعه‌ای منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ذکر کرد که بهره‌برداری از آن‌ها با حضور مقامات عالی کشوری در آینده نزدیک انجام خواهد گرفت.

به گفته خدمتگزار ساخت دیوار حفاظت ساحلی به طول هزار و 650 متر با صرف هزینه 5.7 میلیارد تومان از دیگر پروژه‌های توسعه‌ای منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد محسوب می‌شود.

وی در ادامه به کلنگ زنی ساخت کارخانه تولید MDF با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با صرف هزینه 231 میلیارد تومان در اراضی پشتیبانی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد هم‌زمان با هفته دولت اشاره کرد و گفت: همچنین تجهیزات تخلیه و بارگیری در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد به ارزش 11 میلیارد تومان توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی خریداری‌شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان