اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395060699665699

وزیر آموزش و پرورش:

رتبه بندی مشاغل حقوق فرهنگیان را افزایش داد

کد: 1395060699665699

http://goo.gl/k8j0dw

، تهران , (اخبار رسمی): طرح رتبه بندی مشاغل بطور میانگین سه میلیون ریال به حقوق فرهنگیان اضافه کرد.

رتبه بندی مشاغل حقوق فرهنگیان را افزایش داد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، علی اصغر فانی در جمع فرهنگیان، بازنشستگان و کارکنان آموزش و پرورش استان ایلام بااعلام این خبر  گفت: با اجرای طرح رتبه بندی مشاغل در مهرماه سال گذشته بطور میانگین سه میلیون ریال به حقوق همکاران فرهنگی و معلمان شاغل در این وزارتخانه اضافه شده است.

فانی ادامه داد: این طرح موجب شد بین 900 تا پنج میلیون و 900 هزار ریال به حقوق معلمان و فرهنگیان اضافه شود که البته هنوز هم با حق و نیاز واقعی فرهنگیان فاصله داریم.

وی با بیان اینکه موضوع تبعیض حقوق فرهنگیان با برخی از دستگاه ها را تایید کرده و قبول دارم، افزود: البته این مشکلات معیشتی و تبعیض حقوق مربوط به چند سال اخیر، یا 10، 20 و 30 سال گذشته نیست بلکه در دوران رژیم منفور پهلوی نیز وجود داشته و در آن دوران هم شاهد اعتراض معلمان بودیم.

فانی از فرهنگیان و معلمان خواست متناسب با عمر و توان دولت یازدهم از آن برای حل مشکلات انتظار داشته باشند و یادآور شد: فرهنگیان عزیز انتظار ندارند دولت مظلومی که سه سال است سر کار آمده بار مشکلات سال های قبل را هم بر دوش بکشد.

وی با بیان اینکه در طرح رتبه بندی 40 تا 50 هزار نیروی خدمتگزار و خدماتی وزارت آموزش و پرورش شامل اضافه حقوق نشدند، گفت: در حال پیگیری و تلاش هستیم که افزایش حقوق در قالب طرح رتبه بندی شامل این افراد هم بشود که به نتایجی هم رسیده ایم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به صدور احکام مربوط به حق مرزی برای فرهنگیان شاغل در این مناطق تاکید کرد: هر منطقه ایی را وزارت کشور بعنوان منطقه مرزی تایید و اعلام کند وزارت آموزش و پرورش آمادگی دارد بلافاصله نسبت به صدور حکم و افزایش حق مرزی در حقوق فرهنگیان اقدام کند.

فانی از استاندار ایلام درخواست کرد اگر منطقه ای در این استان مرزی است و وزارت کشور هنوز آن را اعلام نکرده، پیگیری کنند تا پس از تایید وزارت کشور، آموزش و پرورش نسبت به اعمال افزایش حق مرزی در حقوق کارکنان آن منطقه اقدام کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران مسئول امور آموزشی کودکان و نوجوانان است. این وزارت خانه از سال 1343 که از وزارت فرهنگ جدا شد، مسولیت آموزش عالی (دانشگاه ها) را هم عهده دار بود،اما پس از تشکیل وزارت علوم ، برای ادارهٔ امور دانشگاه‌ها و امور پژوهشی در سطوح عالی وزارت آموزش و پرورش وظیفه آموزش رایگان همه افراد را در مقاطع دبستان، دوره اول متوسطه، دوره دوم متوسطه و همچنین اداره دانشگاه فرهنگیان برای تربیت معلم و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی را به عهده دارد. علی اصغر فانی وزیر کنونی آموزش و پرورش است. او دوازدهمین وزیر آموزش و پرورش پس از انقلاب است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | تبلیغات و روابط عمومی