اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950607103396097

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران خبر داد

مرمت دیوار کتابخانه ملی به پایان رسید

کد: 13950607103396097

http://goo.gl/gla4jG

، تهران , (اخبار رسمی): سید مجتبی موسوی از اتمام مرمت دیوار کتابخانه ملی خبر داد و گفت: دیوار کتابخانه ملی، که تصویری از کتابهای معروف ایرانی بود از سوی سازمان مرمت و بهسازی شد.

مرمت دیوار کتابخانه ملی به پایان رسید

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، موسوی با اشاره به اینکه طرح روی جداره اتوبان حقانی قبل از ورودی کتابخانه ملی توسط شهرداری منطقه 3 اجرا شده بود که داری اشکالاتی بود، ادامه داد: این ایرادها شامل اشتباهات املایی و عناوین و نویسندگان کتاب بود که در طرح جدید رفع شد.

موسوی با بیان اینکه ایرادها در شبکه های اجتماعی مطرح و از سوی کتابخانه ملی نیز به آن اشاره شده بود، افزود: یکی از اشکالات وارد به طرح قبلی عدم تناسب بعضی از عناوین و ضخامت کتابها به عنوان مثال کتاب رباعیات خیام که یک کتاب کم حجم بود با جلدی ضخیم در طرح نشان داده شده بود که اشتباه فاحشی محسوب می شد.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکید بر اینکه کار مرمت دیوار توسط یک تیم هنری ویژه صورت گرفت، گفت: اطلاعات مربوط به کتب ها و اصلاحات صورت گرفته در آن نیز توسط یکی از کارشناسان کتابخانه ملی انجام شده است، در حقیقت این کارشناس از سوی کتابخانه ملی معرفی شده تا به لحاظ محتوایی کتابهای را مورد بازنگری قرار داده و اصلاح کند.

به گفته موسوی کار مرمت این دیوار در کمتر از یک ماه به پایان رسید و علاوه بر اصلاحات محتوایی شست و شوی کامل دیوار و ساماندهی بصری آن نیز انجام شده است.

گفتنی است جنس این دیوار از فایبرگلاس بوده که منقش به تصاویر جلد کتابهای معروف ایرانی است و با توجه به فضای باز، در مقابل تغییرات جوی و باد و باران مقاوم است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان زیباسازی شهر تهران

سازمان زیبا سازی شهر تهران، سازمانی است تخصصی (وابسته به شهرداری تهران) و از نظر مالی و اداری مستقل که در زمینه بهسازی و حفظ هویت محیط شهری و رشد فرهنگ عموم مردم در جهت ارتقاء کیفیت زیست شهری شهروندان فعالیت تخصصی و نوآورانه می نماید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه