اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950610107215808

وزیر کار خبرداد

آغاز بیمه بازنشستگی روستاییان غیرشاغل

کد: 13950610107215808

http://goo.gl/0gHNVT

، تهران , (اخبار رسمی): بزرگترین پروژه اجتماعی دولت یازدهم گسترش بیمه‌های درمانی است.

آغاز بیمه بازنشستگی روستاییان غیرشاغل

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این مطلب گفت :در همین راستا سازمان تامین اجتماعی موظف شد مراکز درمانی خود را در حاشیه کلانشهرها و مناطق محروم گسترش دهد. همچنین از طریق سازمان بیمه سلامت 11 میلیون نفر از کارگران غیر رسمی و حاشیه نشین‌های کلانشهرها با سرانه 36 هزار تومانی بیمه شدند.

وی تاکید کرد: در کنار یکدیگر قرار گرفتن بیمه درمان و بیمه اجتماعی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. این دو در کنار هم باید در قالب یک نظام رفاهی منسجم تلاش کنند. البته این دو ذیل وزارت رفاه هستند و ما توانسته‌ایم ضمن دنبال کردن بیمه درمان فقرا، بیمه بازنشستگی برای افراد غیر شاغل را نیز در مرحله اول برای روستاییان آغاز کنیم.امروز بیمه اجتماعی فراگیر را نیز در دستور کار قرار داده‌ایم.

 او سپس بر اینکه نیازمند اتخاذ سیاست‌های رفاه و تامین اجتماعی بر اساس عقلانیت و اثرگذاری در درازمدت هستیم، گفت: در حال حاضر ارائه یک الگوی واحد برای برنامه‌های توسعه‌ای به هیچ عنوان پاسخگو نیست.

ربیعی که  در سمینار فنی منطقه‌ای اتحادیه بین‌المللی تامین اجتماعی (ایسا) با بیان اینکه رابطه پیچیده و در هم فرو رفته‌ای میان توسعه و تامین اجتماعی وجود دارد، گفت: اگر توسعه را به مثابه رشد در نظر بگیریم، رشد سرمایه‌گذاری در کشور بدون تامین اجتماعی مفهوم توسعه همه جانبه را نخواهد داشت. نظریه‌های رفاه که همگی در کشور اجرا شدند، همگی موفق نبودند. توسعه زمانی معنا دارد که رفاه و تامین اجتماعی را در جامعه ارتقا دهد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه پروژه‌های مهم اقتصادی و توسعه‌ای بدون زیرساخت‌های تامین اجتماعی شکست می خورند، گفت: همچنین هر گونه تصمیم گیری برای اصلاح ساختارهای اجتماعی و اقتصادی بدون سازمان گسترده تامین اجتماعی با شکست روبرو خواهد شد.

وی به تجربه اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: نیازمند آن هستیم که تامین اجتماعی قوی در لایه‌های پایین ایجاد کنیم و شرایط را به گونه‌ای رقم بزنیم که افراد پایین دست جامعه احساس ناامنی و زندگی سخت در راستای تحولات ساختاری و اقتصادی را تجربه نکنند. با پیچیدگی کشورهای در حال گذار روبرو هستیم و سیاست‌های رفاهی که تمرکز پیدا نمی‌کنند نیازمند اتخاذ سیاست‌های رفاه و تامین اجتماعی بر اساس عقلانیت و اثرگذاری درازمدت هستیم.

ربیعی ادامه داد: یکی از سیاست‌هایی که اتخاذ کردیم پیشی گرفتن مزد بر تورم بود. در جمهوری اسلامی سعی کردیم در دولت یازدهم بر اساس مطالعات، نوعی سیاست رفاه و تامین اجتماعی اثربخش و کارآمد را دنبال کنیم. در این راستا سیاست کشورهای مشابه ایران را نیز بررسی و مورد مطالعه قرار دادیم.

ربیعی به سیاست مبارزه با انواع فقرها در ایران اشاره کرد و گفت: با فقر آموزشی روبرو هستیم. از سوی دیگر تله فقر در حوزه درمان بسیار عمیق است و زمانی که فردی به بیماری با هزینه‌های کمرشکن مبتلا می‌شود، به راحتی در دهک‌های درآمدی نزول پیدا می‌کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به فقر مسکن اشاره کرد و گفت: طرح مسکن حمایتی برای معلولان، زنان سرپرست خانوار و مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی را در قالب مسکن اجتماعی دنبال کردیم و ساخت و تحویل 50 هزار مسکن را در برنامه داریم و خانواده‌های دارای دو معلول به بالا را به صورت کامل تحت پوشش بردیم.

ربیعی افزود: در رابطه با فقر غذایی علی رغم منابع محدود، 170 هزار کودک در مناطق مرزی را تحت پوشش بردیم و روزانه یک وعده غذای گرم در مهد کودک‌ها توزیع کردیم. همچنین 11 میلیون نفر از افراد نیازمند، بسته‌های امنیت غذایی را دریافت کرده‌اند.

وی به برنامه غربالگری‌های مختلف اشاره کرد و گفت: اخیرا غربالگری ژنتیک را نیز در برنامه‌های خود قرار داده‌ایم. باید تاکید کرد پیوست تامین اجتماعی به عنوان مهم‌ترین اصل در برنامه‌ریزی‌های توسعه‌ای باید لحاظ شود. ما آماده‌ایم به عنوان کشوری پیشرو در منطقه به اتحادیه ایسا کنیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

رفاه و تأمین اجتماعی یکی از اساسی‌ترین پیش نیازهای توسعه در جوامع مختلف است و به این جهت همواره در سرلوحة کار برنامه‌ریزان و تصمیم‌گیران دولتها قرار دارد و آرزوی آحاد بوده است و چون کالایی عمومی است و افراد جامعه خود بطور مستقیم نمی‌توانند تولید کنندة آن باشند، ناگزیر این دولتها هستند که سامان دهنده آن محسوب می‌گردند و برآنهاست که این وظیفه مهم و بنیادی را با مشارکت مردم به انجام رسانند. سابقه تاسیس وزارت رفاه و تامین اجتماعی در ایران به سال 1352 بازمی گردد در این سال با افزایش قیمت نفت، درآمدهای ایران به بیش از سه برابر افزایش یافت که این امر تاثیرات مهمی در اقتصاد کشور و به تبع آن در سایر زمینه ها برجای گذاشت از جمله تاثیرات این واقعه ارائه و اجراب طرحها و برنامه هایی بود که پیرامون آنها کارشناسی دقیقی صورت نگرفته بود. طرح ایجاد وزارت رفاه و تامین اجتماعی از جمله این طرحهای جدید بود که لایحه تاسیس آن در خرداد ماه سال 1353 به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد با تاسیس این وزارتخانه وظایف و مسولیت های چندین وزارتخانه و نهاد متصدی امور رفاهی و مسائل مربوط به بیمه های اجتماعی به آن منتقل شد و در همین رابطه نقل وانتقالات متعددی انجام گردید. وزارتخانه تازه تاسیس در راستانی انجام وظایف محوله یعنی اجرای برنامه جامع رفاه در سراسر کشور دو لایحه تامین خدمات رفاهی و لایحه تاین اجتماعی را به مجلسین وقت ارائه کرد ولی علی رغم تمام بحثها و گفت و گوهای به عمل آمده به هنگام تاسیس وزارت رفاه در خصوص ضرورت تمرکز امور رفاهی و بیمه های اجتماعی کمتر از دوسال پس از تاسیس دولت وقت با ارائه لایحه ای در خصوص ضرورت تمرکز زدایی در این زمینه لایحه تاسیس وزار بهداری و بهزیستی و انحلال وزارت رفاه را به مجلس ارائه کرد و بدین سان در بهمن ماه سال 1354وزارت رفاه اجتماعی منحل شد.. در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی بعد از بررسیهای فراوان در زمینه چگونگی تحقق رفاه و تأمین اجتماعی در ایران، قانون ساختار نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی در اردیبهشت ماه 1383 در مجلس شورای اسلامی تصویب و به تائید شورای محترم نگهبان رسید. در ماده 11 این قانون آمده است : در راستای تحقق نظام جامع تأمین اجتماعی و جهت اجرای این قانون وزارت رفاه و تأمین اجتماعی تشکیل می گردد.. به همین منظور وزارت رفاه و تأمین و اجتماعی در تاریخ بیست و پنجم تیر ماه 1383 یعنی درست در آخرین سال برنامه پنجساله سوم کشور تأسیس شد و در یازدهم شهریور ماه 1383 که برنامه پنجساله چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور از تصویب نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی گذشت، سیاستگذاری و برنامه ریزی فعالیتهای بیمه ای، حمایتی و امدادی به این وزارتخانه سپرده شد. این وزارتخانه سرانجام با دووزارتخانه کار و تعاون ادغام شد . قانون تشکیل وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ هشتم تیرماه یکهزار و سیصد و نود مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 11/4/1390 به تأیید شورای نگهبان رسید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | شهر و جامعه