اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950610108395832

مدیرعامل راه‌آهن مطرح کرد

ورود 235 واگن جدید به ناوگان ریلی تا پایان95

کد: 13950610108395832

https://goo.gl/1Bov6z

، تهران , (اخبار رسمی): معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان امسال، 235 دستگاه وارد ناوگان می‌شود که شامل واگن‌های نو و دست دو خواهد بود و البته مجوز واگن‌های دسته دو از دولت قبل صادر شده است.

ورود 235 واگن جدید به ناوگان ریلی تا پایان95

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی راه آهن  جمهوری اسلامی ایران؛ محسن پورسیدآقایی در جلسه شورای هماهنگی مدیران راه آهن با اشاره اقدامات و فعالیتهای انجام شده، درباره توسعه دو خطه کردن خطوط ریلی گفت: از ابتدای انقلاب تا سال 92، 1500 کیلومتر راه آهن دو خطه در کشور احداث شد، که این دو خطه ها شامل 900 کیلومتر خط آهن تهران - مشهد و 600 کیلومتر خط آهن بافت بندرعباس بود و امروز 2 هزار کیلومتر راه آهن دو خطه را در دستور کار داریم که 830 کیلومتر آن تا پایان امسال تمام می‌شود.

وی افزود: همچنین 700 کیلومتر راه آهن حومه‌ای در کشور در حال احداث است.

مدیرعامل راه‌آهن با اشاره به اینکه راه آهن در بخش سیستم علائم و ارتباطات، فعالیت‌های خاصی را انجام داده است، گفت: بخش زیادی از شبکه ریلی به سیستم کنترل اتوماتیک ATC مجهز شده اند و مابقی ایستگاه‌ها نیز در حال تجهیز به سیستم هستند.

وی ادامه داد: این سیستم خطای انسانی را کاهش داده و مانع سرعت می‌شود و اگر اتفاقی برای مردم رخ دهد قطار متوقف خواهد شد.

مدیرعامل راه‌آهن با اشاره به اینکه در حال حاضر 113 ایستگاه به این سیستم مجهز شده‌اند و بقیه نیز تا پایان امسال به این سیستم تجهیز خواهند شد؛ اظهار داشت: این سیستم موجب بهره وری بیشتر از خطوط و احداث ایستگاه مجازی بین دو ایستگاه واقعی را می‌دهد.

وی گفت: اجرای همین سیستم موجب شده است که ظرفیت خط آهن تهران - مشهد امروز به اعزام 200 قطار افزایش یابد و هر 7 دقیقه یک قطار از تهران به مشهد و مشهد به تهران اعزام شود.

مدیرعامل راه‌آهن ادامه داد: این سیستم توسط متخصصان داخلی طراحی و بومی سازی شده و ما جزو 8 کشور دنیا هستیم که این دانش را طراحی کرده و بومی سازی کردیم.

وی همچنین از احداث ایستگاه جدید و مدرن زنجان تا هفته آ‌ینده خبر داد و گفت: 27 نمازخانه جدید در ایستگاه های مختلف کشور احداث خواهد شد.

افزایش سهم راه آهن در جابجایی بار
مدیرعامل راه‌آهن اظهار داشت: در دو سال اخیر رشد سیستم ریلی در جا به جایی کالا را شاهد بودیم بطوریکه از ابتدای سال جاری تاکنون، حمل و نقل ریلی در حمل بار 8 درصد رشد داشته است و این نسبت به رشد 4 درصدی سیستم جاده‌ای بیشتر بوده است.

وی گفت: همچنین ترانزیت ملی که در سال 92 به رقم 500 هزار تن رسید در پایان سال 94 به یک و نیم میلیون تن افزایش یافت.

تشکیل شرکت قطارهای حومه‌ای منتظر تائید مجلس
وی گفت: دولت لایحه تشکیل شرکت قطارهای حومه‌ای را در برنامه ششم به مجلس ارائه کرده و منتظر تائید مجلس در این باره هستیم که امیدواریم ظرف یک ماه گذشته این برنامه به تصویب برسد.
مدیرعامل راه‌آهن گفت: تشکیل شرکت‌های جدید در اختیار دولت نیست اما با حمایت نمایندگان از بخش ریلی امیدواریم این هدف محقق شود.

خروج 350 دستگاه واگن فرسوده از ناوگان تا آذر امسال
وی بیان کرد: از ابتدای زمستان امسال 350 دستگاه واگن بالای 45 سال از رده خارج می‌شود.
مدیرعامل راه‌آهن ادامه داد: تا پایان امسال، 235 دستگاه وارد ناوگان می‌شود که شامل واگن‌های نو و دست دو خواهد بود و البته مجوز واگن‌های دسته دو از دولت قبل صادر شده است.

بخش مسافری ویترین راه آهن است
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه به بخش مسافری اشاره و بر ارائه خدمات با کیفیت به مسافران تاکید کرد وا فزود: راه آهن در بخش مسافری فعالیت های بیشماری را انجام داده است. امروزه مردم تغییرات در بخش مسافری و خدمات مربوط به آن در ایستگاه‌ها و قطارها را بیش از گذشته احساس می کنند بنابراین مدیران نواحی باید به این مهم بیشتر اهمیت دهند. 

پور سید آقایی خاطر نشان کرد: آنچه که امروز بیش از همه مد نظر است، ایستگاه اطراف خطوط و نمای ساختمان ایستگاه ها و خدمات مربوط به آنها است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران

کشور ایران، در حال حاضر دارای ۱۳۴۳۷ کیلومتر (انتهای سال ۱۳۹۵)شبکه ریلی استاندارد و ۹۶ کیلومتر (میرجاوه-زاهدان) خطوط ریلی عریض است. نگهداری و تعمیر و هم‌چنین بهره‌برداری از شبکه ریلی بر عهده شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران (به عنوان نماینده حاکمیت) در بخش حمل و نقل ریلی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان