اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950611109785812

13 شهریور؛ پزشکان خیر کشور تجلیل می‌شوند

کد: 13950611109785812

https://goo.gl/zA4PSB

، تهران , (اخبار رسمی): مراسم قدردانی از پزشکان خیر کشور با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور ، 13 شهریور ساعت 11 در آسایشگاه معلولین و سالمندان کهریزک تهران برگزار می‌شود.

13 شهریور؛ پزشکان خیر کشور تجلیل می‌شوند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور، مراسم تجلیل و قدردانی از پزشکان خیر کشور با حضور «علی ربیعی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و «انوشیروان محسنی‌بندپی» معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور همزمان با برگزاری یادواره مرحوم دکتر حکیم‌زاده، 13 شهریور ساعت 11 در آسایشگاه معلولین و سالمندان کهریزک تهران برگزار می‌شود.
 محمدرضا حکیم‌زادهٔ لاهیجی پزشک و نیکوکار ایرانی است. وی که از نیکوکاران قدیمی گیلان است، آسایشگاه معلولان و سالمندان گیلان را در دهه چهل شمسی بنا نهاد. او را پدر آسایشگاه‌های معلولان و سالمندان ایران می‌دانند، زیرا وی بنیانگذار نخستین آسایشگاه سالمندان ایران در رشت است. وی در پی شناسایی همگان بود تا دست در دست آن‌ها گذاشته و هدف‌های نیکوکارانه خود را به اجرا درآورد. از نخستین گام‌های او برای ایجاد پایگاه‌های نیکوکارانه، شناسایی افراد صاحب‌نظر، خیرخواه و نیکوکار بود. دکتر حکیم زاده پس از سال‌ها تلاش در امر نیکوکاری در سال 1362دار فانی را وداع گفت و در آسایشگاه معلولین و سالمندان کهریزک تهران، مکان خیریه دیگری که خود تاسیس کرده بود به خاک سپرده شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان بهزیستی کشور

سازمان بهزیستی کشور از مهمترین نهادهای حمایتی دولتی است که از طریق بودجه عمومی به افراد معلول و محروم جامعه کمک می‌نماید. پس از پیروزی انقلاب، سازمان بهزیستی کشور از ادغام سازمان‌های خیریه و حمایتی که در این بخش فعالیت می‌کردند، آغاز به کار کرد. پس از بررسی و مطالعات شهید محمد علی فیاض‌بخش، سازمان بهزیستی کشور به موجب لایحه قانونی مورخ 24/4/1359 و در جهت تحقق مفاد اصول سوم، بیست‌ویکم و بیست‌ونهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، از ادغام 16 سازمان، نهاد، موسسه و انجمن تشکیل شد تا با اتخاذ تدابیر و ارائه خدمات و حمایت‌های غیربیمه‌ای با حفظ ارزش‌ها و کرامت والای انسانی و تکیه بر مشارکت‌های مردم و همکاری نزدیک سازمان‌های ذیربط، در جهت گسترش خدمات توانبخشی، حمایتی، بازپروری و پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی و کمک به تأمین حداقل نیازهای اساسی گروه‌های کم درآمد، اقدام کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]