اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950612109995883

معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت خبرداد

معافیت های خاص برای جذب ایثارگران

کد: 13950612109995883

http://goo.gl/Ghm3E7

، (اخبار رسمی): یزدانی گفت: بنیاد شهید ، 75درصد حداقل حقوق ودستمزد وهمچنین 5 سال حق بیمه کارفرمایان مستقردر شهرکها ونواحی صنعتی که ایثارگران وفرزندان آنان را جذب کرده اند، پرداخت می کند.

معافیت های خاص برای جذب ایثارگران

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان صنایع کوچک  و شهرکهای صنعتی ، مهندس علی یزدانی در گردهمایی مدیران عامل شرکت شهرکهای صنعتی سراسر کشور، تفاهم نامه های اخیر سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران با بنیاد شهید، کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان فنی وحرفه ای کشور،فرابورس وهمچنین افتتاح مرکز مبادله فناوری بین ایران وکره جنوبی را در ایجاد حرکت در فضای سرمایه گذاری و ایجاد رونق در صنعت کشور موثر برشمرد و گفت: فضابرای ایجاد تحرک در فضای سرمایه گذاری  و تولید ایجاد شده است لذا شرکت های  شهرکهای صنعتی استانی باید  از فرصت پیش آمده استفاده کرده و با جدیت پیگیر تحقق این تفاهم نامه ها در سطح کشور باشند.
معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت به ایجاد فضای با نشاط برای حضور سرمایه گذاران ومتقاضیان در شهرکها ونواحی صنعتی را از سیاست های اصلی سازمان برشمرد و اظهارداشت: جذب و ترغیب سرمایه گذار بهترین راهکار جهت رفع مشکل بیکاری  وایجاد اشتغال  در کشور به شمار می رود.
مهندس یزدانی به تفاهم اخیر سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران با بنیاد شهید اشاره وخاطر نشان کرد:  سازمان  110 شهرک وناحیه صنعتی را مشخص کرده است تا بنیاد نماینده‌های خود را برای اشتغال به کار ایثارگران در این مناطق مستقر نماید.
وی ادامه داد: این فرصت برای واحدهای صنعتی فعال فراهم شده تا با بکارگیری نیروهای جویای کار خانواده ایثارگران از طریق بنیاد شهید بتوانند از معافیت‌های در نظر گرفته شده برای  ایثارگران در پرداخت هزینه‌های بیمه و مالیات استفاده کنند.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران استفاده بهینه از فضای ایجاد شده را مورد تاکید قرارداد و افزود: تفاهم نامه خیر سازمان با سازمان فنی حرفه ای کشور نیز  فضای مناسبی برای آموزش 100هزار صنعتگر بوده و مدیران شرکت شهرکهای صنعتی استانها باید هرچه سریعتر در جهت اجرای این تفاهم نامه در سراسر کشور اقدام نمایند.
مهندس یزدانی گره گشایی از مشکلات  واحدهای صنعتی از اولیت های این مجموعه توصیف کرد و افزود: همه شرکتهای شهرکهای صنعتی باید در حفظ سرمایه های کشور تلاش کنند و نسبت به تکریم وحفظ حقوق سرمایه گذاران از هیچ کوششی دریغ نورزند.
وی ایجاد رضایتمندی در فضای سرمایه گذاری از وظایف اصلی شرکت های شهرکهای صنعتی استان برشمرد و خاطر نشان کرد: پاسخ مکاتبات اداری و اجرای آن ها در جهت حفظ رضایتمندی صنعتگران بسیار حائز اهمیت است، لذا نسبت به اقدام بموقع در جهت رفع مشکلات واحدهای صنعتی بیش از گذشته حساس باشید.
معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت در این گردهمایی به موضوعاتی نظیر رفع مشکلات مالی شرکت شهرکهای صنعتی استانی ، پیگیری عدم اخذ مالیات بر ارزش افزوده از شرکت های خدماتی که نظارت بر شهرکهای صنعتی را برعهده دارند نیز اشاره  و بر نکاتی نظیرارائه آمارهای صحیح تاکید کرد.
مهندس یزدانی  در ادامه خاطر نشان کرد: آمار واطلاعاتی که از سطح استانها جمع آوری می شود ،در اختیار مراجع بالاتر قرار می گیرد لذا  اگر آمارها مستند ارائه نشود ، تصمیمات کلان کشور نیز تحت الشعاع قرار خواهد گرفت لذا در ارائه آمار مستند به سازمان نهایت تلاش خود را انجام دهید تا تصویر درست و واقعی از کشور ترسیم شود.
وی  همچنین در بخش دیگری از سخنانش در خصوص ایمنی ، بهداشت ، محیط زیست و انرژی (HSEE)، پرهیز از خرد کردن پروژه های عمرانی ،ایجاد ارتباط و پیوند بین واحدهای صنعتی مستقر در شهرکهای صنعتی، توسعه خوشه های صنعتی ،احیاء واحدهای صنعتی راکد نیز اشاره و خواستار حفظ رضایتمندی صنعتگران از حضور در شهرکها ونواحی صنعتی شد.
در این گردهمایی یک روزه معاونان، مدیران مستقل، مشاوران مدیرعامل سازمان نیز ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده به تشریح اولویت های سازمان  در نیمه دوم سال جاری پرداخته وخواستار همکاری شرکت های استانی درجهت تحقق اهداف وماموریت های اصلی سازمان شدند. همچنین در این گردهمایی مدیران عامل شرکتهای شهرکهای صنعتی به بیان چالش ها پیش رو پرداخته ودغدغه های شرکت های استانی را تشریح کردند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی

در سال 1362 پس از ایجاد تغییرات در نظام صنعتی کشور، سازمان صنایع کوچک و نواحی صنعتی ایران با کلیه وظایف در وزارت صنایع ادغام گردید و به منظور ایجاد هماهنگی و استفاده مطلوب از امکانات شهرک های صنعتی و ایجاد هر چه بیشتر امکانات زیربنایی و ارائه خدمات ضروری برای متقاضیان ایجاد واحدهای صنعتی، قانون" شرکت شهرکهای صنعتی ایران" به تصویب رسید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید