کد: 13950613111025689

دبیر سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی؛

چرخ صنعت گیاهان دارویی به حرکت در آمده است

کد: 13950613111025689

http://goo.gl/dIzZnb

، تهران ، (اخبار رسمی): دبیر سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی، در نشست مدیران اجرایی این رویداد گفت: با راه اندازی این جشنواره، توانسته‌ایم چرخ این صنعت را به حرکت درآوریم .

چرخ صنعت گیاهان دارویی به حرکت در آمده است

به گزارش اخبار رسمی به نقل از  مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمدحسن عصاره دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی با اشاره به این‌که راه اندازی جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی نشان داده چرخ این صنعت به حرکت درآمده است، بیان کرد: در این دوره با استقبال بی‌سابقه مواجه شده ایم که حتی پیش‌بینی‌ آن را نکرده بودیم. 

دبیر اجرایی سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی در نشست هماهنگی این جشنواره با تاکید بر کیفیت دوره سوم نسبت به دو دوره پیشین، گفت: گیاهان دارویی یک حوزه فرابخشی است و تنها به یک حوزه مربوط نمی‌شود. 
وی بیان کرد: ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی توانسته نقش تعامل بخشی میان حوزه‌های مختلف این عرصه داشته باشد. به طوری که دوره نخست برگزاری این رویداد کمتر از 200 شرکت در آن حضور داشتند، اما امسال بالای 700 شرکت برای حضور در آن تقاضا کردند که با توجه به محدودیت فضا، تنها توانستیم درخواست نزدیک به 500 شرکت را بپذیریم.  
عصاره برگزاری جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران را حرکتی نمادین ملی به عنوان مانور اقتصاد فرهنگی دینی نامید و گفت: در سایر بخش های اقتصادی ایران همچنان شاهد رکود هستیم، اما حوزه کشاورزی به عنوان تنها بخش قابل ارائه و قابل افتخار فعالیت خود را دنبال می‌کند. 
وی با اشاره به این که در سیلوهای گندم کشور 14 میلیون تن ذخیره وجود دارد، افزود: امیدواریم تولیدات سال 95 به عنوان تولید پایدار استقرار پیدا کند، همان‌طور که در این سال بیشترین تولید شکر را نیز در کشور شاهد بودیم. 
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی با تاکید بر این که گیاهان دارویی کم‌توقع اما پردرآمد هستند، گفت: این گیاهان ازنظر نیازهای آبی کم‌مصرف، اما با عملکرد بالا هستند. ایران نیز استعداد و ظرفیت کافی را دارد که چنین گیاهانی را در دل خود پرورش دهد. 
وی با بیان این که  برگزاری جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران یک اقدام بزرگ و ملی در راستای منافع کشور است، ادامه داد: این اقدام در راستای ارتقا منافع کشورمان است تا جریان اقتصادی، اشتغال، کارآفرینی، باز شدن نبوغ جوانان برای ابتکارات مختلف را شاهد باشیم. 
عصاره همچنین ابراز امیدواری کرد تا سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران پذیرای 100 ها یا حتی میلیون‌ها بازدید کننده از حوزه‌های مختلف جامعه باشد؛ اقشار مختلفی که هریک به دنبال دستیابی به یک کل در کشور هستند. 
وی تاکید کرد: اگر این بازدیدکنندگان به هدف خود برسند، یعنی ما به هدف کلان خود از برگزاری چنین جشنواره  و نمایشگاهی دست پیدا کرده ایم. بنابراین این فعالیت را می‌توان مقدس خواند، چراکه جوانان ما را به زندگی امیدوارتر می‌کند. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.