کد: 13950613111406110

رستمی تشریح کرد

چرا شیشه برج مراقبت فرودگاه مهرآباد شکست

کد: 13950613111406110

http://goo.gl/kR99Tl

، تهران ، (اخبار رسمی): مدیرکل فرودگاه مهرآباد با اشاره به ریزش شیشه برج مراقبت فرودگاه مهرآباد که روز گذشته به دلیل باد شدید شکست، گفت: شیشه جدید امشب جایگزین شیشه موقت می‌شود.

چرا شیشه برج مراقبت فرودگاه مهرآباد شکست

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی ،علی رستمی  با اشاره به حادثه روز گذشته مبنی بر شکسته شدن شیشه برج مراقبت فرودگاه مهرآباد در زمان بروز توفان اظهار داشت: این شیشه‌ها به تازگی جایگزین شیشه‌های قبلی شده‌بودند که به دلیل استهلاک با نمونه‌های جدید تعویض شدند. این شیشه‌ها طبق توافق با پیمانکار باید چند روز در زمان‌ها و شرایط مختلف مورد آزمایش قرار گیرند تا علاوه بر آسوده خاطر بودن ما، شرکت نیز بتواند موقعیت دقیق نصب و رگلاژ شیشه‌ها را پیدا کند.

وی افزود: یکی از شیشه‌های جدید روز گذشته به دلیل وزش باد شدید با شدت 50 کیلومتر در ساعت فرو ریخت اما این حادثه هیچگونه خسارت جانی و مالی دربر نداشت، زیرا شیشه‌ها در دوره آزمایشی قرار دارند و پیمانکار موظف به جبران خسارت وارده است.

مدیرکل فرودگاه مهرآباد خاطرنشان کرد: پس از وقوع حادثه یک شیشه به صورت موقت نصب شد و قرار است امشب شیشه جدید از سوی شرکت نصب شود.

رستمی با بیان اینکه  «شیشه‌های برج مراقبت به خاطر تبادل حرارتی و وضوح دید خاص هستند» یادآوز شد: برای اولین بار است که شیشه‌هایی با این ضخامت در برج های مراقبت ایران نصب می‌شود و پس از نصب چند روزی از سوی کارشناسان ما برای آزمایش دید در روز، شب و گرگ و میش از نظر ضریب شکست نور مورد بررسی قرار می‌گیرند که طی مرحله آزمایشی به دلیل توفان روز گذشته یکی از شیشه‌ها فرو ریخت و شکسته شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران

براساس معیارها و مقررات ملی و بین المللی حاکم بر استمرار خدمت رسانی مطلوب، ایمن و مطمئن در صنعت هوانوردی و حمل و نقل هوایی راهبری، مدیریت، نگهداری و توسعه فرودگاه ها،سامانه های هوانوردی کشور ومدیریت ترافیک هوایی کشور به عنوان مهمترین ارکان زیرساختی این صنعت در جمهوری اسلامی ایران بر عهده شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است که یکی از شرکتهای اصلی وزارت راه و شهرسازی محسوب می شود.

منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.