کد: 13950613111584750

این هفته انجام می‌شود

افتتاح پایانه مسافری بندرشهید کلانتری چابهار

کد: 13950613111584750

http://goo.gl/YVz2kK

، تهران ، (اخبار رسمی): مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از افتتاح پایانه بین‌المللی مسافری دریایی شهید کلانتری چابهار در هفته جاری خبر داده است.

افتتاح پایانه مسافری بندرشهید کلانتری چابهار

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی، علی اوسط هاشمی در حاشیه بازدید از پایانه مسافری بین‌المللی دریایی بندر شهید کلانتری چابهار در مورد ارزیابی از اقدامات صورت گرفته اظهار کرد: یکی از اهداف بلند مسؤولان استان این است که سیستان و بلوچستان را به عنوان مقصد گردشگری قرار داده و با این نگاه باید زیرساخت‌ها را فراهم کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان با اعلام اینکه ما باید با همسایگان یک توسعه پایدار را پایه‌گذاری کنیم و قابلیت‌های منطقه را بیشتر بر همگان آشکار کنیم، گفت: باید دنبال سهم منطقه خود در مسیر اهداف ملی در راستای روابط همه‌جانبه با همسایگان خود باشیم و برای این مهم به ایجاد زیرساخت‌های هوایی، دریایی و زمینی نیازمندیم.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های هوایی، دریایی و زمینی سه عنصر مهم جریان‌ساز برای تحرک منطقه است، گفت: پایانه مسافربری بین‌المللی شهید کلانتری که پایان هفته جاری افتتاح می‌شود، یک نقطه عطفی برای استان است.

هاشمی بیان کرد: تمام فعالیت‌ها در زمینه‌های فوق در استان همسو با هم پیش می‌رود که باعث خارج کردن نام این استان از لحاظ ناامنی می‌شود زیرا به هر میزان از جمعیت استان رفت و آمد کنند نشان از امنیت است.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: ایجاد خط مسافری و خط کشتیرانی به عنوان دو هدف عمده بخش گردشگری در کوتاه‌مدت در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار گیرد.

وی افزود: وجود پایانه مسافری دریایی بندر شهیدکلانتری باعث شناخت مردم نسبت منطقه و از طرفی باعث خارج کردن نام این استان از لحاظ ناامنی می شود زیرا هر میزان رفت و آمد بیشتر باشد حضور مردم امنیت به همراه دارد خصوصا ارتباط با کشورهای همسایه که منطبق با ارزشها حاصل از فرهنگ و قابلیت های مردمانش و زیباییهای و گستردگی منابع باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.