اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950613111635370

از سوی هیات عامل بیمه مرکزی تدوین شد

رسیدگی به اختلافات ارزیابان خسارت بیمه

کد: 13950613111635370

http://goo.gl/QbMYhM

، تهران , (اخبار رسمی): هیأت عامل بیمه مرکزی دستورالعمل نحوه تشکیل جلسات هیأت رسیدگی به اختلافات میان ارزیابان خسارت بیمه ای با موسسه بیمه یا بیمه گذار را تصویب کرد.

ارزیاب خسارت

به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی، سندیکای بیمه گران ایران و انجمن صنفی ارزیابان خسارت، هیات رسیدگی به اختلافات میان ارزیابان خسارت بیمه ای با موسسه بیمه یا بیمه گذار را تشکیل می دهند.

هیأت عامل بیمه مرکزی دستورالعمل نحوه تشکیل جلسات هیأت رسیدگی به اختلافات میان  ارزیابان خسارت بیمه ای با موسسه بیمه یا بیمه گذار را تصویب نمود.

طبق اعلام اداره کل نظارت بر صلاحیت های حرفه ای بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مرجع رسیدگی به اختلافات بین ارزیابان خسارت با شرکت های بیمه، بیمه گذاران و سایر ذی نفعان، هیأتی مرکب از نمایندگان بیمه مرکزی، سندیکای بیمه گران و انجمن صنفی ارزیابان خسارت تعیین شد.

لازم به ذکر است، بر اساس این دستورالعمل دبیرخانه هیات در بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران بوده و سندیکای بیمه گران ایران و انجمن صنفی ارزیابان خسارت موظفند ظرف 15 روز از اعلام بیمه مرکزی نسبت به معرفی 2 نفر( عضواصلی و علی البدل) برای هر دوره اقدام نمایند.

تشکیل هیات رسیدگی به اختلافات ارزیابان خسارت بیمه ای ای با موسسه بیمه  و بیمه گذاران از سوی شورای عالی بیمه طی ماده 13 آیین نامه شماره 85 مصوب 1393 تصویب شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بیمه مرکزی

سابقه فعالیت بیمه در کشور به صورت غیر رسمی بیش از یک قرن است .نخستین بار در سال 1289 خورشیدی دو شرکت بیمه خارجی به تاسیس نمایندگی در ایران اقدام کردند .اولین قانونی که در ایران درخصوص شرکت های بیمه به تصویب رسید قانون مربوط به ثبت شرکت ها مصوب دوم آذر 1310 است که در ماده 8 آن شرکت های بیمه اعم از ایرانی و خارجی را تابع نظام نامه ای دانست که از طرف وزارت عدلیه تنظیم می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه