کد: 13950614112905833

نمایشگاه هنرهای تجسمی رنگ عشق 2 افتتاح شد

کد: 13950614112905833

http://goo.gl/MxdKpd

، تهران ، (اخبار رسمی): دومین نمایشگاه هنرهای تجسمی «رنگ عشق» به مناسبت 25 سالگی محک با هدف تأمین دارو و درمان کودکان مبتلا به سرطان افتتاح شد.

نمایشگاه هنرهای تجسمی رنگ عشق 2 افتتاح شد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی محک ،نمایشگاه «رنگ عشق 2» با منتخبی از آثار 52 هنرمند معاصر،  شهریور ماه در گالری رواق برج میلاد برپا شد. در افتتاحیه این نمایشگاه مدیر عامل مؤسسه خیریه محک، هنرمندان حوزه هنرهای تجسمی، اعضای هیأت امنا و مدیره محک حضور داشتند. 

نمایشگاه رنگ عشق 2، حرکتی بر بال ظرفیت و آثار هنری هنرمندان است

آراسب احمدیان، مدیرعامل مؤسسه خیریه محک در افتتاحیه این نمایشگاه، ضمن تشکر از هنرمندانی که آثارشان را به منظور حمایت از کودکان مبتلا به سرطان در این نمایشگاه به نمایش گذاشته‌اند گفت: «نمایشگاه رنگ عشق 2 یکی دیگر از برنامه‌های 25 سالگی محک است که بار دیگر پیوند میان هنرمندان و مسئولیت اجتماعی را نمایش می‌دهد.»

وی با بیان اینکه این نمایشگاه به دنبال برگزاری موفقیت‌آمیز نمایشگاه «رنگ عشق 1» برپا گردیده تصریح کرد: «تصمیم گرفتیم در 25 سالگی محک آثاری به تدریج توسط هنرمندان به مؤسسه خیریه محک اهدا شده، در کنار آثاری قرار گیرد که برای این نمایشگاه گردآوری شده تا بتوانیم با موفقیت «رنگ عشق 2» را برپا کنیم.»  

احمدیان با اشاره به برگزاری 2 رویداد هنری کنسرت 25 سالگی محک با اجرای هنرمندانه گروه کامکارها و فستیوال موسیقی شب‌های بارانا در بیست و پنجمین سال فعالیت محک ادامه داد: «امروز و در این نمایشگاه بار دیگر گرد هم آمدیم تا یک حرکت زیبا بر بال ظرفیت و آثار هنری هنرمندان ارزشمند این کشور شکل بگیرد تا هنردوستان ضمن انتخاب یک اثر هنری، در تأمین هزینه دارو و درمان کودکان مبتلا به سرطان نیز مشارکت کنند. برپایی این نمایشگاه فرصتی است تا مردم، متخصصان و هنرمندان در کنار هم قرار گیرند و چنین رویدادی مایه افتخار کشور عزیزمان است.»

احمدیان در بخش دیگری از سخنانش با قدردانی از توجه هنرمندان به کودکان مبتلا به سرطان محک گفت: «محک 25 سال پیش با آرزوی مادری برای کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان شکل گرفت. این آرزو در سال 1370 و پس از 2 سال به ثبت مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان با نام اختصاری محک منجر شد. این مؤسسه از بدو فعالیت خود تاکنون 25 هزار کودک مبتلا به سرطان را تحت حمایت همه جانبه خود قرار داده است و در حال حاضر 13500 کودک مبتلا به سرطان تحت حمایت این موسسه قرار دارند». 

وی با بیان اینکه بزرگ‌ترین بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودک در ایران توسط مؤسسه خیریه محک ساخته شده و اداره می‌شود در پایان گفت: «داوطلبان بخش مددکاری برای ارائه خدمات و تسهیل در روند آن در بالغ بر 40 بیمارستان دانشگاهی و دولتی در سراسر ایران حضور دارند.»

کودکان محک، چهره‌های برجسته آینده خواهند بود

تورج مقصودی، مدیر هنری این نمایشگاه، با بیان اینکه همواره آرزوی یافتن راهی برای حمایت از کودکان مبتلا به سرطان محک را داشته است گفت: «بسیار خوشحالم که توانستیم به واسطه این رویداد هنری، هنرمندان را برای حمایت از کودکان مبتلا به سرطان، گرد هم آوریم.»

وی افزود: «خوشبختانه هنرمندان از برپایی این نمایشگاه استقبال کردند و امیدوارم در نمایشگاه‌های آینده با نمایش آثار هنری بیشتری از هنرمندان در حمایت از کودکان محک سهیم شویم.»

مقصودی در پایان با اشاره به مبارزه کودکان محک با سرطان گفت: «مطمئن هستم این کودکان جزو چهره‌های برجسته کشور شناخته خواهند شد چرا که توانسته‌اند در دوران کودکی با سرطان دست و پنجه نرم کنند و آن را شکست دهند.»

آثار هنرمندان رنگ عشق گرفتند

فضای گالری هنری رواق با 83 تابلوی نقاشی و نقاشی خط، 9 مجسمه و 7 تابلو عکس آراسته شد تا در مجموع 99 اثر از 52 هنرمند در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گیرد. هر چند فقدان زنده‌یاد «عربعلی شروه» - خالق اثر تابلوی نقاشی اکلریک روی چوب - و زنده‌یاد «عباس کیارستمی» - صاحب تابلو عکسی از مجموعه جاده- در این جمع احساس می‌شود اما گوهر مانای هنری ایشان با عشق به کودکان محک گره خورده است تا یادشان در میان 50 هنرمند معاصر و فرهیخته دیگر که همگی از اساتید ملی و بین‌المللی شناخته می‌شوند جاودانه ماند. هنرمندانی که هنرشان را با نیکوکاری عجین کردند تا ثابت کنند کودکان مبتلا به سرطان در مسیر مبارزه با سرطان تنها نیستند.

تعهد به مسئولیت اجتماعی با رنگ، نقش و خط

نمایشگاه هنرهای تجسمی تا روز جمعه، 19 شهریور از ساعت 11 تا 21 پذیرای حضور هنردوستان و نیکوکاران است. از ویژگی‌های این نمایشگاه در کنار هم قرار گرفتن آثار هنرمندانی است که علاوه بر فعالیت حرفه‌ایشان به مسئولیت اجتماعی نیز توجه داشته و همواره دغدغه کمک به هنموع را در نمایش آثارشان همراه کردند تا جایی که نیمی از عواید حاصل از این نمایشگاه به کودکان محک تعلق می‌گیرد. 

همچنین تکنیک‌های به کار رفته در این آثار نشان از اجتماع رویکردهای متفاوت نسل‌های مختلف این هنرمندان دارد. از نمایش آثار نقاشی ترکیب مواد، کولاژ و آبرنگ گرفته تا طراحی با مواد و جوهر، مجسمه‌های برنزی و رنگ چاپ روی فلز، همگی انتخاب شدند تا روزهای درمان کودکان مبتلا به سرطان با رنگی از عشق پیوند خورد.

اینجا امید ادامه دارد

هنرمندان همواره در ربع قرن فعالیت محک با جان مایه هنری خود که ارزشمندترین داشته‌شان است از کودکان مبتلا به سرطان حمایت می‌کنند. محک سوار بر بال هنر  فاخر ایران زمین، امیدوار است روزی برسد که آرزوی کودکان مبتلا به سرطان از بودن یا نبودن به چگونه زیستن در آینده تغییر کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه خیریه محک

مؤسسه خیریه محک از سال 1370 با انگیزه والای کمک به همنوع فعالیت همه جـانبه خود را جهت حمایت از کودکان مبتلا بـه سرطان زیر 16 سال و خانواده‌های آنـان آغاز کرده است. در بیست و پنج سال فعـالیت، محک بـا اتکا به کمک‌های انسان‌دوستانه مردم نیک‌اندیش سرزمین‌مان تاکنون توانسته بیش از 23 هزار کودک مبتلا به سرطان را تحت حمایت همه جانبه قرار دهد.محک تا پایان سال 93 بیش از 23000 کودک مبتلا به سرطان را تحت حمایت همه جانبه قرار داده است. دریافت مقام مشورتی از شورای اقتصادی، اجتماعی سازمان ملل متحد(ECOSOC)، عضویت در سازمان های معتبر بین المللی مرتبط با سرطان کودکان، احداث تنها بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان در خاورمیانه با زیر بنای 18000 متر مربع و امکانات کامل کلینیکی و پاراکلینیکی در سال 1386، دریافت تندیس نقره‌ای کیفیت (GIC) از مؤسسه بین المللی استاندارد “جی.آی.سی ، اخذ استاندارد NGO Benchmarking از شرکت SGS به عنوان اولین سازمان غیردولتی درمنطقه خاورمیانه، دریافت نشان طلای انجمن بین‌المللی مدیریت پروژه (IPMA)، انجام پروژه‌های تحقیقاتی-کاربردی با همکاری معتبرترین مؤسسات تحقیقات داخلی و خارجی نشان دهنده فعالیت مؤثر این مؤسسه خیریه در سطوح پیشرفته ملی و بین‌المللی است.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.