اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950621121515343

مدیرعامل بانک توسعه صادرات:

3 بانک خارجی از ایران وام گرفتند

کد: 13950621121515343

https://goo.gl/tWvQxt

، تهران , (اخبار رسمی): بانک توسعه صادرات، تا کنون به بانک میر بیزنس بانک روسیه 10 میلیون یورو ، بانک ملت ارمنستان 5 میلیون یورو و یکی از بانک های عراقی خط اعتباری ارایه کرده است.

صالح آبادی

به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات، علی صالح آبادی مدیر عامل این بانک با اشاره  به نرخ سود این خط اعتباری گفت:‌ نرخ سود این خطوط اعتباری بین چهار تا پنج درصد است و به یورو محاسبه می شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این خط اعتباری پس از برجام انجام شده است، افزود: با بانک هایی که بتوانیم فعالیت کارگزاری برقرار کنیم می توانیم خط اعتباری نیز ارایه کنیم ضمن اینکه افتتاح حساب نیز انجام ، گشایش اعتبار و سایر مبادلات بانکی نیز انجام می شود.

به گفته صالح آبادی، رابطه کارگزاری با بانک های مختلف برقرار شده و بر همین اساس نیز می توانیم خدمات تکمیلی را نیز ارایه کنیم اما هنوز رابطه کارگزاری با بانک های بزرگ برقرارنشده است.

وی در باره عملکرد صندوق ضمانت صادرات نیز گفت:‌ از آنجایی که صندوق ضمانت صادرات و بانک توسعه صادرات مکمل هم هستند به هر میزان منابع مالی این صندوق افزایش یابد به طور قطع ظرفیت پوشش ریسک افزایش می یابد و می تواند ریسک بالاتری را پذیرش کند و بر همین اساس نیز تضامین بیشتری صادر و بانک توسعه صادرات نیز به اتکای آنها تسهیلات پرداخت کند.

صالح آبادی با اشاره به انعقاد قرارداد خط انتقال ایران و ارمنستان با رقم 83 میلیون یورو ‌، گفت:‌رقم این قرارداد بالا است بنابر این تضمین آن نیاز به کفایت سرمایه بالا درصندوق توسعه صادرات دارد بنابر این سادگی و سهولت بیشتری برای قبول ضمانت نامه ها داریم .

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بانک توسعه صادرات ایران

در تاریخ 1370/4/19 بانک توسعه صادرات تأسیس شد و عملاً از شهریور ماه 1371 آغاز به کار کرد و از آن هنگام، در راستای پیشبرد اهدافی که بانک بر عهده داشت، با کارکنان و کادری متخصص و ورزیده، در خدمت صادرات کشور قرار گرفت.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه