اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950623123325355

مدیر امور مشتریان ویژه و خاص:

بانک سامان مباشر بورس می شود

کد: 13950623123325355

https://goo.gl/6Nmxll

، تهران , (اخبار رسمی): بانک سامان با هدف ارایه خدمات جدید در حوزه سرمایه‌گذاری مشتریان ویژه و خاص، خدمت جدیدی با عنوان «خدمت مباشر بورس» ارایه می‌کند.

بورس

 به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی بانک سامان، رضا حیدری مدیر امور مشتریان ویژه و خاص، با اشاره به ویژگی‌های خاص این خدمت اعلام  کرد: در خدمت مباشر بورس، بانک با همکاری شرکت‌های حرفه‌ای و متخصص گروه مالی سامان، امور اجرایی مرتبط با سرمایه‌گذاری مانند حضور در مجامع، پیگیری امور مربوط به افزایش سرمایه و دریافت سود، ثبت و گردش حساب‌های سرمایه‌گذاری، گزارش سود و زیان و مواردی از این دست برای مشتریان انجام می‌دهند.

مدیر امور مشتریان ویژه و خاص بانک سامان گفت: نقش بانک در این خدمت کنترل کیفی و ایجاد هماهنگی است و قرارداد همکاری به صورت مستقیم بین مشتری و مباشر منعقد می‌شود.

حیدری افزود: با استفاده از این خدمت، مشتریان نیازی به صرف زمان برای امور اداری و اجرایی مربوط به سبد سرمایه‌گذاری خود ندارند و می‌توانند این وظیفه را به متخصصان گروه مالی سامان بسپارند.

مشتریان ویژه و خاص بانک سامان برای اطلاع از جزییات بیشتر این خدمت می‌توانند به دفاتر بانکداری اختصاصی بانک یا بانکداران ویژه مستقر در شعب بانک مراجعه و یا با شماره تلفن 22662105-021 داخلی 5 تماس گیرند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بانک سامان

بانک سامان از شهریورماه سال 1378، به‌عنوان نخستین مؤسسه مالی و اعتباری دارای مجوز بانک مرکزی ایران با سرمایه اولیه 11 میلیارد ریال و با نام «سامان اقتصاد» فعالیت خود را آغاز کرد. کمتراز سه سال بعد، در شهریورماه سال 1381، توانست مجوز لازم برای انجام و ارائه خدمات بانکی را از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران دریافت کرده و به‌عنوان یک بانک خصوصی، دوره جدیدی از حیات خود را تجربه کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه