دولت آمار تخصیص منابع را اعلام کند

کد: 13950628130305499

https://goo.gl/iI46Yl

، تهران ، (اخبار رسمی): اگر آمار تخصیص منابع به بخش دولتی و خصوصی به تفکیک ارائه شود، مشخص می‌شود که دولت در شکل‌گیری یا توسعه بخش خصوصی چقدر جدی بوده است.

دولت آمار تخصیص منابع به دولتی و خصوصی ها را اعلام کند

به گزارش اخباررسمی به نقل روابط عمومی اتاق بازرگانی ایران،  محمد امیرزاده رئیس کمیسیون احداث و خدمات فنی و مهندسی اتاق ایران معتقد است که دولت باید به صورت مجزا، آمار تخصیص منابع به بخش‌های مختلف کشور را ارائه کند.

وی ادامه داد: نظارت بر توزیع منابع بسیار مهمتر از اختصاص آن است. باید دید دولت در این سه سال منابع خود را به کجا و چه شرکت‌هایی توزیع کرده است. آیا آن را در بخش خصوصی توزیع کرده یا جایی که صاحبان قدرت حق پیمانکاری دارند.

رئیس کمیسیون احداث و خدمات فنی و مهندسی اتاق ایران معتقد است اگر این آمار به تفکیک ارائه شود، آن موقع مشخص می‌شود که دولت در شکل‌گیری یا توسعه بخش خصوصی چقدر جدی بوده است.

امیرزاده ادامه می‌دهد: به نظر من سهم بخش خصوصی واقعی از این پرداخت بدهی خیلی کم است. حال اگر همین مبلغ پایین هم در بخش خصوصی توزیع شود می‌تواند رونق به دنبال داشته باشد. چرا که توزیع پول رونق و حرکت اقتصادی به وجود می‌آورد.

او اولویت بازپرداخت این مبلغ را متعلق به بخش عمرانی دانسته و می‌گوید: سالها تکامل شرکت‌های فنی کشور طول کشیده است. رشد فنی مهندسی کشور در سه دهه قبل به دلیل توجه دولت و اعتماد بخش عمومی و خصوصی کشور بوده است اما بعضی سالها این حمایت‌ها کم شده و این توقف در بخش عمرانی باعث دفع شدن تجارب خواهد شد.

به گفته این عضو هیات نمایندگان اتاق ایران، تجزیه شدن آرشیو فنی کشور اتفاق جبران ناپذیری است که ممکن است در پی آن مجبور شویم برای خدمات فنی مهندسی از دیگر کشورها تقاضای کمک کنیم که هزینه‌های ما را چند برابر خواهد کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی ایران

در اواسط قرن سیردهم هجری شمسی، نماینده فعال هیات تجار تهران، جاج محمدحسن امین الضرب بود که توانست با حمایت جمعی از بازرگانان، نظر موافق ناصرالدین شاه را برای تشکیل مجلس وکلای تجار ایران جلب کند و شاه هم در 12 شوال سال 1301 هجری قمری (1262 شمسی) اساسنامه این مجلس را تایید کرد. مجلس وکلای تجار ایران که به اختصار آن را «مجلس تجارت» هم می گفتند،

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.