اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950628130525832

معاون شرکت راه آهن جمهوری اسلامی خبر داد

ورود 5000 دستگاه واگن به ناوگان ریلی

کد: 13950628130525832

https://goo.gl/G4vYeu

، تهران , (اخبار رسمی): معاون شرکت راه آهن جمهوری اسلامی با بیان اینکه با توجه به برنامه کلان شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران 5000 دستگاه واگن وارد ناوگان ریلی کشور می‌شود، گفت: قرار است تا پایان سال جاری 2200 واگن باری وارد ناوگان ریلی کشور شود که این واگن‌ها مربوط به شرکت‌های خصوصی است.

ورود 5000 دستگاه واگن به ناوگان ریلی کشور توسط بخش خصوصی

 به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی راه آهن ، بابک احمدی، معاون شرکت راه آهن جمهوری اسلامی  عنوان کرد: باتوجه به برنامه کلانی که در شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران تعریف شده است، 5000 دستگاه واگن وارد ناوگان ریلی کشور می شود که برای اجرای این طرح، سه شرکت داخلی با یک شرکت روس مشارکت دارند.

وی ادامه داد: ساخت این واگن‌ها در داخل کشور انجام می شود اما تامین سرمایه آن به عهده طرف روس است.

به گفته این مقام مسئول علاوه بر ورود 2200 واگن جدید باری درسال جاری، 235 واگن مسافری هم به ناوگان ریلی اضافه می شود که ازاین میان،  64 دستگاه واگن مربوط به  بخش‌خصوصی، 56 دستگاه واگن خودکشش مربوط به راه آهن است(توسط دو شرکت ایزیکو و واگن پارس درحال تولید است) و 115 دستگاه  باقیمانده هم واگن های بازسازی شده است که پیش از این متوقف بوده اند و پس از ترمیم وارد شبکه ریلی می شوند.  

وی تصریح کرد: معاونت ناوگان وظیفه ترمیم واگن‌های فرسوده را بر عهده دارد و پس ازبازسازی، واگن ها را در اختیارمعاونت مسافری قرارمی دهد.

احمدی ضمن اشاره به ساخت تمام 235واگن مسافری درداخل به مهر گفت: واگن های خودکشش توسط راه آهن خریداری می شود که بخش عمده آن ریل باس است و برای حمل و نقل حومه ای مورد استفاده قرارمی گیرد.  

معاون ناوگان شرکت راه آهن جمهوری اسلامی بیان کرد: تامین مالی 64واگن خودکشش ازگذشته صورت گرفته و هزینه آن پرداخت شده است و تامین مالی بقیه واگن ها هم ازسوی بخش خصوصی صورت می گیرد.

چندی پیش محسن پور سید آقایی، مدیرعامل شرکت راه‌آهن از ورود 235 واگن جدید به شبکه ریلی تا پایان سال خبرداده بود

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران

کشور ایران، در حال حاضر دارای ۱۳۴۳۷ کیلومتر (انتهای سال ۱۳۹۵)شبکه ریلی استاندارد و ۹۶ کیلومتر (میرجاوه-زاهدان) خطوط ریلی عریض است. نگهداری و تعمیر و هم‌چنین بهره‌برداری از شبکه ریلی بر عهده شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران (به عنوان نماینده حاکمیت) در بخش حمل و نقل ریلی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان