اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950628130575832

معاون وزیر راه و شهرسازی خبرداد

تکمیل بندر خشک آپرین تا دو سال آینده

کد: 13950628130575832

https://goo.gl/kqg0tr

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرعامل شرکت راه‌آهن با اشاره به تشکیل بندر خشک آپرین گفت: ساخت‌وساز ساختمان‌ها، محوطه انباری و نصب تجهیزات گمرکی ظرف دو سال آینده به پایان خواهد رسید و حضور یک ترمینال بزرگ حمل‌ونقل ریلی برای انتقال کالا از کشتی به تهران، کمک بزرگی به توسعه حمل‌ونقل و رشد اقتصادی صنایع تهران خواهد کرد.

تکمیل بندر خشک آپرین تا دو سال آینده

 به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی راه آهن ؛محسن پورسید آقایی در مراسم امضا قرارداد سرمایه‌گذاری در بندر خشک آپرین که با مشارکت شرکت پرس و شرکت ترانس اینوست انجام شد، اظهار داشت: این یک برنامه دیرینه شرکت راه‌آهن از 40 سال قبل تا به امروز به‌منظور جابه‌جایی بار منطقه اقتصادی تهران برای واردات و صادرات بود.

وی افزود: از زمان تشکیل دولت جدید تصمیم به تکمیل طرح‌های بلندمدت بر جامانده گرفته شد و اینکه چگونه  آپرین را برای کارایی کافی و سرمایه‌گذاری مناسب فعال کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه جلسات کارشناسی متعددی برای طراحی مدلی به‌منظور جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی برگزار شد گفت: واگذاری زمین و ترمینال داری و  تخلیه و بارگیری با بهره برداری بهتر از سوی راه آهن انجام شود.

وی در ادامه بیان داشت: مایه خوشحالی است که برنده مناقصه سرمایه‌گذاری بندر خشک آپرین توسط شرکت پرس و شریک سویسی «ترانس اینوست» با بیش از 110 شرکت زیرمجموعه صورت گرفت.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن با اشاره به علاقه‌مندی و اعتماد شرکت‌های خارجی برای سرمایه‌گذاری در ایران تصریح کرد: این سرمایه‌گذاری به لطف توافقات برجام صورت گرفته و در آینده نیز موفق به افزایش مشارکت حضور شرکت‌های خارجی در ایران خواهیم شد.

به گفته پورسید آقایی با تشکیل آپرین بزرگ، کار ساخت‌وساز ساختمان‌ها، محوطه انباری و نصب تجهیزات گمرکی ظرف دو سال آینده به پایان خواهد رسید و شاهد رونق تهران خواهیم بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به حمل بخش اعظم کالاهای بندرعباس به تهران و اطراف آن گفت: بنابراین حضور یک ترمینال بزرگ حمل‌ونقل ریلی که بار را از کشتی به تهران برساند کمک بزرگی به توسعه حمل‌ونقل و رشد اقتصادی صنایع تهران خواهد شد.

وی در ادامه بیان داشت: در حال حاضر کانتینرها از داخل کشتی به مقصد تهران از کنار کشتی به یارد ریلی بندرعباس منتقل می‌شوند و بدون انجام عملیات ترخیص در کمتر از 60 ساعت و بدون محدودیت در جابجایی کانتینر به‌طرف تهران حمل می‌شوند.

پورسید آقایی از تصمیم راه‌آهن برای راه‌اندازی واگن‌های دوطبقه کانتینری به‌منظور افزایش بهره‌وری خبر داد و گفت: در نظر داریم این موضوع را تا تکمیل عملیات اجرایی آپرین انجام دهیم.

مدیرعامل راه‌آهن بابیان اینکه به دنبال جذب سرمایه‌گذار به‌ویژه سرمایه‌گذاران خارجی هستیم اظهار داشت: سرمایه‌گذاران خارجی ابتدا از سرمایه‌گذاری‌های کوچک کار خود را شروع می‌کنند و پس از حصول اطمینان به سراغ سرمایه‌گذاری‌های بزرگ‌تر می‌روند.

این مقام مسئول با اشاره به سرمایه‌گذاری 12 میلیون دلاری شرکت خارجی در زمینهٔ کترینگ غذا قطارهای مسافربری افزود: امروز شاهد سرمایه‌گذاری بالغ‌بر 30 میلیون دلار در بندر خشک آپرین هستیم و به‌طورقطع سرمایه‌گذاری در واگن‌های دوطبقه کانتینری در آینده نیز حاصل خواهد شد و به همین ترتیب موانع بر سر راه توسعه اشتغال و صنعت برطرف خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان ضمن تشکر از تمامی شرکت‌های داخلی و خارجی حاضر در مناقصه سرمایه‌گذاری بندر خشک آپرین یادآور شد: امیدواریم بر اساس تجربیات گذشته این سرمایه‌گذاری نیز بر اساس زمان‌بندی پیش رود و شاهد یک حمل‌ونقل ایمن و پایدار باشیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران

کشور ایران، در حال حاضر دارای ۱۳۴۳۷ کیلومتر (انتهای سال ۱۳۹۵)شبکه ریلی استاندارد و ۹۶ کیلومتر (میرجاوه-زاهدان) خطوط ریلی عریض است. نگهداری و تعمیر و هم‌چنین بهره‌برداری از شبکه ریلی بر عهده شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران (به عنوان نماینده حاکمیت) در بخش حمل و نقل ریلی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان