اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950629131385755

خسروتاج:

به دنبال رابطه برد ـ برد با انگلیس هستیم

کد: 13950629131385755

https://goo.gl/D4KOTY

، تهران , (اخبار رسمی): میزان واردات ایران از بریتانیا نسبت به صادرات به آن کشور، فاصله زیادی دارد که باید تعادلی در این زمینه با افزایش صادرات محصولات ایرانی به بریتانیا ایجاد شود.

به دنبال رابطه برد ـ برد با انگلیس هستیم

به گزارش اخباررسمی به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، مجتبی خسروتاج در دیدار لرد لامونت با وی در تهران گفت: وی براهمیت احیاء و توسعه فعالیت‌های بیمه­ ای و بانکی بین دو کشور اشاره کرد و گفت: گسترش مناسبات و همکاری‌های اقتصادی، بازرگانی و صنعتی بدون روابط موثر بانکی و بیمه‌ای، کارآمد نخواهد بود.

خسروتاج به اهمیت اطلاع رسانی به بخش خصوصی و فعالان اقتصادی کشور از جایگاه رقابتی انگلیس در دهه آینده در اروپا و دنیا در بخش تجارت و صنعت اشاره کرد و اظهار داشت: برای تجار ما مهم است که بدانند بریتانیا درطی دهه آینده در چه بخش‌هایی توان رقابتی خواهد داشت تا بنگاه‌ها و فعالان اقتصادی ما نیز در چارچوب آن بخش‌ها، برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری مناسب انجام دهند.
تسهیل صدور روادید و افزایش سطح همکاری‌های دو جانبه برای اعطای تسهیلات اعتبار خریدار و همکاری در زمینه کاهش نرخ ریسک کشوری دربین کشورهای OECD از دیگر موضوعات مطرح شده از سوی رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران بود.
لرد لامونت نماینده ویژه تجاری نخست وزیر بریتانیا در امور ایران و رییس اتاق مشترک بازرگانی بریتانیا و ایران نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت­ های موجود همکاری میان دو کشور، بر حل و فصل مسایل بانکی تاکید کرد و گفت: در راستای مذاکرات انجام شده با وزیر امور خارجه آمریکا همچنین اوفک (OFAC)، نمایندگان خزانه‌داری آمریکا و سایر اشخاص ذیربط به دنبال حل و فصل مشکلات باقی مانده هستند.
وی در این حال ضمن اشاره به انجام تعامل برخی بانک‌های کوچک با ایران، بخشی از این مسایل را مربوط به عدم تطبیق استانداردهای بانکی ایران با دنیا دانست و گفت: این مسئله باعث کندی کار و ایجاد مشکلات فنی می‌شود. نماینده ویژه تجاری نخست وزیر بریتانیا در امور ایران در خصوص مسایل مربوط به روادید هم گفت که فرایند تسهیل روادید یک موضوع دوجانبه است و با همکاری سفارتخانه‌های دو کشور قابل پیگیری است.
رییس اتاق مشترک بازرگانی انگلیس و ایران افزود: بریتانیا بر این اعتقاد است که در بخش‌های خدمات مالی و نفت وگاز، زیر بناها ، ریل و راه آهن، فرودگا‌ه‌ها، خدمات طراحی، مشاوره فنی و هوا فضا می‌توان شرایط بهتری در رقابت با دیگر کشورها ایجاد کرد.
در این جلسه قرار شد طرفین با تبادل هیات ­های تخصصی و بررسی کارشناسی، نقشه راه همکاری‌های اقتصادی، صنعتی و تجاری دو کشور را در زمینه هایخدمات مالی و بانکی، نفت و گاز، هوا و فضا، انرژی­های تجدید پذیر، دارو و سلامت و تجارت بین الملل و سایر موارد مورد علاقه طرفین تهیه و تدوین کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان توسعه تجارت ایران

سازمان توسعه تجارت ایران، به دنبال توسعه و تقویت تجارت خارجی و دستیابی به سهم بیشتر بازار هدف به نحوی یکپارچه و اثر بخش است. این سازمان با برقراری تعاملات سازنده با طرفین تجاری و ذینفعان خود، منابع انسانی و با به بکارگیری فناوری نوین همواره سعی دارد با برنامه ریزی سیاستگذاری، بستر مناسبی جهت مدیریت کلان صادرات و تقویت زیربناها و ظرفیت های لازم برای تسهیل و توسعه تجارت خارجی کشور فراهم نماید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]