رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران:

دولت توان پرداخت بدهی پیمانکاران را ندارد

کد: 13950703135155499

https://goo.gl/EoZoYq

، تهران ، (اخبار رسمی): دولت اعلام کرده است که 40 هزار میلیارد تومان از بدهی‌هایش به پیمانکاران پرداخت می‌شود؛ در حالیکه رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران معتقد است دولت در حال حاضر منابع لازم را ندارد که در اختیار پیمانکاران و صنعتگران قرار دهد.

دولت توان پرداخت بدهی پیمانکاران را ندارد

به گزارش اخباررسمی به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی ایران، ابوالفضل روغنی گلپایگانی رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایرانگفت: رقم بدهی دولت به پیمانکاران خیلی شفاف نیست چون آمارهای متعددی وجود دارد. بخشی از پیمانکاران عدد خودشان را اعلام می‌کنند و دولت هم رقم خودش را ارائه می‌دهد. اختلاف در تعدیل‌های سنواتی و مواردی است که پیمانکار خودش را محق می‌داند ولی دولت برای او حقی قائل نیست.

روغنی یکی از افرادی است که نسبت به توان بازپرداخت این بدهی دولت به پیمانکاران شک و شبهه دارد. چرا که معتقد است دولت در حال حاضر منابع مالی لازم برای این بازپرداخت را ندارد.

قرار بود دولت طی چند ماه گذشته به 7500 واحد تولیدی کوچک و متوسط تسهیلاتی بالغ بر 16 هزار میلیارد دلار اعطا کند. به گفته نوبخت، تاکنون به بیش از سه هزار و 45 واحد تولیدی تسهیلات اعطا شده است. این اعلام در حالی است که رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران، آن را واقعی نمی‌داند.

روغنی در این باره توضیح می‌دهد: من استان مازندران و مرکزی را دقیق خبر دارم و‌ آمار تهسیلات ارائه شده به آنها خیلی کمتر از این تعداد است. مثلا در مازندران، طی دو هفته پیش دو واحد از بین بیش از 100 واحد توانسته بودند، وام بگیرند.

او معتقد است دولت در حال حاضر منابع لازم را ندارد که در اختیار پیمانکاران و صنعتگران قرار بدهد. رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران تصریح می‌کند: این حرف به دلیل بدبینی نیست بلکه دولت پول ندارد، درآمد نفتی کاهش یافته و ذخایر ارزی کافی وجود ندارد.  آمار ارائه شده مبنی بر بازپرداخت 40 هزار میلیارد تومان نیز مقداری خوشبینانه است؛ در حالی که دولت اگر بگوید پول ندارم بهتر از این است که امیدواری کاذب بدهد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی ایران

در اواسط قرن سیردهم هجری شمسی، نماینده فعال هیات تجار تهران، جاج محمدحسن امین الضرب بود که توانست با حمایت جمعی از بازرگانان، نظر موافق ناصرالدین شاه را برای تشکیل مجلس وکلای تجار ایران جلب کند و شاه هم در 12 شوال سال 1301 هجری قمری (1262 شمسی) اساسنامه این مجلس را تایید کرد. مجلس وکلای تجار ایران که به اختصار آن را «مجلس تجارت» هم می گفتند،

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.