وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه اقتصاد مقاومتی استان:

البرز در بخش خود کفایی و صادرات پتانسیل خوبی دارد

کد: 13950703135405648

https://goo.gl/qS5akv

، تهران ، (اخبار رسمی): وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که برای شرکت در آئین بازگشایی رسمی مدارس استان البرز صبح شنبه وارد کرج مرکز این استان شد در جلسه اقتصاد مقاومتی در محل استانداری البرز حضور یافته و به بحث و بررسی گزارشهای ارایه شده و مسایل پیرامون طرحها و پروژه های استان در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی در این استان پرداخت.

البرز در بخش خود کفایی و صادرات پتانسیل خوبی دارد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و زارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر واعظی درجلسه فرماندهی اقتصاد مقاومتی با اشاره به برگزاری جلسات منظم اقتصاد مقاومتی  که در این استان برگزار  شده است بیان کرد: این جلسات تشریفاتی نیست و پایا تمام جلسات باید نتیجه گیری های چشمگیری داشته باشند.

وی درادامه با توجه به گزارش هایی که شرکت کنندگان در جلسه ارائه دادند خاطر نشان کرد: باید در تهران تمرکززدایی کنیم و به مدیران استانهای دیگر نیز اعتماد کنیم.

وزیر ارتباطات در جلسه فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز تأکید کرد: نقاط قوت استان البرز باید مشخص شود، البته این استان در بخش خود کفایی و صادرات پتانسیل بسیار بالایی دارد.

وی افزود: دولت امسال را سال رونق اقصاد مقاومتی اعلام کرد و تمام تلاشمان را انجام میدهیم تا پتانسیلهای موجود در این استان به خصوص منطقه ویژه اقتصادی پیام در خدمت رونق اقتصادی استان و در مسیر اقتصاد مقاومتی قرار بگیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیگیری و رفع مشکلات حوزه صنعت استان البرز را در دستور کار اعلام کرد و گفت: تلاش می شود مشکلات موجود با همکاری و مساعدت دستگاه ها حل شود.

واعظی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی در استان البرز باید به این باور برسد که دولت در کنار و همراه آنهاست، گفت: خوشبختانه البرز در حوزه تولیدات بجز نیازهای خود قادر به تامین نیاز سایر استان ها است.

وی با اشاره به اینکه شرکت ها و برندهای ملی معتبری در البرز مشغول به فعالیت هستند، گفت: با وجود استقرار فرودگاه پیام صادرات در البرز تلاش می کنیم صادرات به سایر کشورها را آغاز کنیم.

واعظی با اشاره به ایجاد کریدور ارتباطات و فناوری اطلاعات در این استان در منطقه ویژه اقتصادی پیام، بیان کرد: این منطقه می تواند یکی ازعوامل موثر درتحقق اقتصاد مقاومتی در این استان باشد

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه شخصا مشکل سوخت فرودگاه پیام را پیگیری می کنم، گفت: در این بخش نیازمند کمک استاندار و نمایندگان مردم کرج در مجلس شورای اسلامی هستیم.

واعظی با تاکید بر اینکه بنا داریم در منطقه اقتصادی پیام از ظرفیت «آی.تی» و «آی.سی.تی» به منظور توسعه اشتغال بهره ببریم، گفت: به همین منظور در فرودگاه پیام اقدام به ایجاد شهرک «آی.سی.تی» کرده ایم همچنین برای این مهم مشاوری در نظر گرفته شده است تا تکنولوژی های برتر شرکت های داخلی و خارجی به این مجموعه منتقل شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

نظر به تحول چشمگیر علوم و فنون مرتبط با صنایع الکترونیک ، مخابرات ، ارتباطات رادیوئی و رایانه‎ای و نقش مهم و مؤثر خدمات پستی ، مخابراتی ، پست‎بانک و سنجش از دور ، درامور فرهنگی و اقتصادی ، تعمیق علایق و پیوستگی بین جوامع انسانی ، تحول نظام اداری ، کاهش مسافرتهای غیرضرور، حفظ محیط زیست و تشخیص منابع زمینی ، هواشناسی، اقیانوس‎شناسی در برنامه‎ریزی توسعه و لزوم تدوین و تعیین وظایف و اختیارات قانونی برای دستگاه متولی نظارت بر عرضه خدمات مذکور و هماهنگ کردن نام و عنوان این دستگاه، متناسب با ضرورتها ونیازهای زمان ، قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری در چاچوب سیاستهای کلی نظام به شرح ذیل تدوین می‎شود : ماده 2- بمنظور اعمال حاکمیت بر طیف فرکانس و حفاظت از حقوق رادیوئی کشور درسطح منطقه و بین‎الملل و تمرکز امور سیاستگذاری ، تدوین ضوابط و استانداردها و نظارت بر حسن اجرای آنها در بخشهای مختلف ارتباطات پستی و مخابراتی نظیر خدمات جدید و متعارف پستی ، مخابراتی ، مخابرات فضائی ، ارتباطات رادیوئی ، انتقال داده‎ها ، انتقال صدا و تصویر ، سنجش از دور ، ارتباطات رایانه‎ی و ایجاد بستر مناسب برای اطلاع‎رسانی و آمایش و پردازش اطلاعات و روشهای دورسنجی و پشتیبانی آنها و همچنین سیاستگذاری ، در زمینه توسعه امکانات و خدمات ارتباطی مذکور ، هماهنگ با آخرین پیشرفتهای علمی ، تجربی و فنّاوری اطلاعات درجهان ، بموجب این قانون نام وزارت پست و تلگراف وتلفن ، به وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تغییر می‎یابدو کلیه وظایف، اختیارات و مسئولیتهای وزیر و وزارت پست وتلگراف وتلفن به وزیر و وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تفویض می‎شود.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.