اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950704137335648

ایجاد موانع تنها سرعت تحقق مگاترند را کمتر می کند

کد: 13950704137335648

https://goo.gl/a36opC

، تهران , (اخبار رسمی): رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در هفدهمین نمایشگاه ایران تلکام اظهار کرد: امروزه استفاده از ارتباطات نوین و شبکه‌های ارتباطی به یک مگاترند تبدیل شده است.

ایجاد موانع تنها سرعت تحقق مگاترند را کمتر می کند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛  فرنقی زاد، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه ایران تلکام با اشاره به اینکه مگاترندها، ابررویه‌هایی هستند که چند خصوصیت دارند بیان کرد: خصوصیت اول این است که جهان شمول هستند، یعنی در قالب فرهنگ و کشور قرار نمی‌گیرند و همه بخش‌های دنیا را فرا می‌گیرند.

وی افزود: امروزه با این آمار که از 7 میلیارد انسان روی زمین 3 میلیارد نفر بصورت دائم به اینترنت متصل هستند این امر ثابت می‌شود.

فرنقی زاد ادامه داد: خصوصیت دوم مگاترند این است که نمی‌توان مانع تحقق آن شد و تلاش برای عدم تحقق آن ممکن است فقط سرعت تحقق را کمتر کند،اما مانع آن نمی شود و  بهترین راه به جای مقابله، مدیریت این مگاترند است.

وی با اشاره به نحوه مدیریت این موضوع خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم جریان یک سیلاب را مدیریت کنیم نه تنها از خسارات احتمالی آن کم کرده‌ایم بلکه با برنامه‌ریزی بیشتر می‌توانیم از انرژی آن نیز استفاده مثبت کنیم.

فرنقی زاد افزود: در حوزه فضای مجازی نیز اگر به جای تلاش برای مهار این مگاترند، انرژی خود را صرف مدیریت آن کنیم قطعاً موفق خواهیم بود و جا دارد از آقای دکتر واعظی وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکر کنم که در طی این سه سال تمام دغدغه ایشان تلاش برای مدیریت فضای مجازی بود.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات در ادامه سخنان خود در ارتباط با خصوصیت های مگاترند بیان کرد: سومین خصوصیت این است که مگاترندها به علت همگرایی که ایجاد می‌کنند، اثر سینرژی یا هم افزایی دارند به عبارتی انرژی صرف شده در این حوزه می‌تواند تجمیع شده و اثرات مثبتی داشته باشد .

وی تشریح کرد: در شبکه‌های اجتماعی به طور میانگین هرکدام از ما 4-3 ساعت یعنی حداقل 30 درصد زمان فعال خود را صرف می‌کنیم، که اگر در تعداد کاربران ضرب شود میزان انرژی مصرف شده مشخص می‌شود.

فرنقی زاد تأکید کرد:  اگر بتوانیم این انرژی ‌ها را در یک مسیر قرار دهیم آن وقت استفاده صحیح و درست رخ خواهد داد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات در ارتباط با برگزاری نمایشگاه تلکام بیان کرد: برگزاری همایش‌ها و نمایشگاههایی نظیر تلکام 2016 می‌تواند در تحقق این همگرایی و  هم افزایی این حوزه تاثیر داشته باشد و حضور شرکتهای خارجی، شرکتهای دانش بنیان و اپراتورها در کنار یکدیگر و تبادل نظر بین ایشان این راه را هموار می‌کند.

وی در پایان خبر از حضور گسترده شرکت کنندگان این نمایشگاه داد و اعلام کرد: امسال تعداد شرکت های خارجی 18 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته به نحوی که 87 شرکت خارجی از 21 کشور و 220 شرکت داخلی در این نمایشگاه حضور دارند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

نظر به تحول چشمگیر علوم و فنون مرتبط با صنایع الکترونیک ، مخابرات ، ارتباطات رادیوئی و رایانه‎ای و نقش مهم و مؤثر خدمات پستی ، مخابراتی ، پست‎بانک و سنجش از دور ، درامور فرهنگی و اقتصادی ، تعمیق علایق و پیوستگی بین جوامع انسانی ، تحول نظام اداری ، کاهش مسافرتهای غیرضرور، حفظ محیط زیست و تشخیص منابع زمینی ، هواشناسی، اقیانوس‎شناسی در برنامه‎ریزی توسعه و لزوم تدوین و تعیین وظایف و اختیارات قانونی برای دستگاه متولی نظارت بر عرضه خدمات مذکور و هماهنگ کردن نام و عنوان این دستگاه، متناسب با ضرورتها ونیازهای زمان ، قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری در چاچوب سیاستهای کلی نظام به شرح ذیل تدوین می‎شود : ماده 2- بمنظور اعمال حاکمیت بر طیف فرکانس و حفاظت از حقوق رادیوئی کشور درسطح منطقه و بین‎الملل و تمرکز امور سیاستگذاری ، تدوین ضوابط و استانداردها و نظارت بر حسن اجرای آنها در بخشهای مختلف ارتباطات پستی و مخابراتی نظیر خدمات جدید و متعارف پستی ، مخابراتی ، مخابرات فضائی ، ارتباطات رادیوئی ، انتقال داده‎ها ، انتقال صدا و تصویر ، سنجش از دور ، ارتباطات رایانه‎ی و ایجاد بستر مناسب برای اطلاع‎رسانی و آمایش و پردازش اطلاعات و روشهای دورسنجی و پشتیبانی آنها و همچنین سیاستگذاری ، در زمینه توسعه امکانات و خدمات ارتباطی مذکور ، هماهنگ با آخرین پیشرفتهای علمی ، تجربی و فنّاوری اطلاعات درجهان ، بموجب این قانون نام وزارت پست و تلگراف وتلفن ، به وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تغییر می‎یابدو کلیه وظایف، اختیارات و مسئولیتهای وزیر و وزارت پست وتلگراف وتلفن به وزیر و وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تفویض می‎شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]