کد: 13950705137955998

شفاف‌سازی گمرک درباره قاچاق 9 کانتینر کالا

کد: 13950705137955998

https://goo.gl/qeDy7D

، تهران , (اخبار رسمی): مستندات و مکاتبات گمرک درباره قاچاق 9 کانتینر کالا نشان می‌دهد علاوه بر اشراف کامل مسئولان به این موضوع دستور ابطال کارت بازرگانی اجاره‌ای این شرکت نیز صادر شده است.

شفاف‌سازی گمرک درباره قاچاق 9 کانتینر کالا

به گزارش اخباررسمی به نقل از روابط عمومی گمرک جمهوری اسلامی ایران، چند روز پیش بود که ماجرای 9 کانتینر قاچاق در بندر شهید رجایی افکار عمومی را به خود مشغول کرد.
در این راستا سردار اسکندر مومنی جانشین فرمانده نیروی انتظامی عنوان کرد: که این 9 کانتینر مربوط به اظهارنامه در پوش‌های شیشه‌ای بوده است که در بازرسی‌های فیزیکی از محموله‌ها مشخص شد، ظروف شیشه‌ای و سرامیکی بوده است، ارزش این کالاها نیز بیش از 15 میلیارد تومان برآورد شد.
در همین راستا سرهنگ ناصر توکلی رئیس اداره مبارزه با قاچاق آگاهی هرمزگان به ابعاد دیگر این قاچاق اشاره کرده بود که این محموله با تغییر نام و عوارض کالا قصد خروج این کالاها را داشته است.
البته پیش‌تر گمرک هرمزگان در توضیحاتی تاکید کرده بود که این کالاها در اردیبهشت در اختیار گمرک بوده و تمامی کالاها در محوطه بندری تحویل اموال تملیکی شده است.
براین اساس ابهامات در این پرونده وجود داشت که در ظاهر به نظر می‌سید گمرک در پیگیری آن قصور داشته است، اما مستندات قانونی و نامه نگاری‌‌ها حکایت از اشراف کامل مسئولان بر این پرونده به کمک سامانه جامع گمرکی را دارد.
به گزارش فارس، مستندات جدید به دست آمده از این موضوع نشان می‌دهد، اواخر سال 94 دفتر بازرسی گمرک ایران در نامه‌ای به گمرک شهید رجایی خواستار تعمق و رسیدگی بیشتر به این پرونده شده بود و دستور توقف کالاها به منظور بررسی و کنترل در جهت شفاف‌سازی ابهامات به وجود آمده را صادر کرده بود.
با این حال گمرک به این موضوع بسنده نکرده و در اقدامات قانونی دیگر خواستار ابطال کارت بازرگانی یکبار مصرف مربوط به شرکت (ش‌.پ‌.گ‌.ک‌.س) به مدیریت عاملی خانم (س.پ) شده بود. این نامه که در ذیل آمده است، نشان می‌دهد، در تاریخ 23 خرداد ماه مدیرکل دفتر بازرسی و مدیریت عملکرد گمرک در نامه‌ای به مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت خواستار ابطال کارت بازرگانی نامبرده می‌شود و پیامدهای مسئولیت‌های قانونی را گوشزد می‌کند.
براساس اطلاعات واصله همچنین در تاریخ 2 تیرماه مدیرکل دفتر مقررات صادرات واردات توسعه تجارت در نامه‌ای به سرپرست دفتر صادرات گمرک ایران دستور ابطال این کارت بازرگانی را صادر کرده و برای اجرا به گمرک ابلاغ می‌کند. در این نامه قید شده کارت بازرگانی به غیر واگذار شده و طبق مقررات بنا به نامه اداره کل بازرسی گمرک ابطال می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گمرک جمهوری اسلامی

پیرو مصوبات برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی مبنی بر الزام راه اندازی مراکز اطلاع رسانی توسط سازمانهای مرتبط با امر صادرات، گمرک ایران در اوائل سال 1377 اقدام به راه اندازی اولین سایت اطلاع رسانی خود در دو شبکه اینترنت و اینترانت به آدرسWW.IRICA.IR کرد.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.