کد: 13950705139055648

به مناسبت روز گردشگری صورت گرفت

رونمایی از بسته گردشگری ICT روستایی و تمبر یاد بود

کد: 13950705139055648

https://goo.gl/x9dDNU

، تهران , (اخبار رسمی): با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان میراث فرهنگی، از بسته آموزشی ICT روستایی گردشگری و تمبر یاد بود روز جهانی گردشگری همزمان با روز جهانی گردشگری رونمایی شد.

رونمایی از بسته گردشگری ICT روستایی و تمبر یاد بود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ این بسته و تمبر در حاشیه مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری در سالن همایش های صدا و سیما در تهران رونمایی شد. هم چنین در این مراسم با حضور مسعود سلطانی فر و محمود واعظی، نرم‌افزار خدمات گردشگری «اپرو» رونمایی شد، علاقمندان می‌توانند با مراجعه به این نرم‌افزار تمام خدمات گردشگری از جمله رزرو هتل در داخل و خارج از کشور و تمام فعالیت‌های مرتبط با گردشگری را از طریق کارت‌های عضو شتاب انجام دهند.

وزیر ارتباطات در حاشیه این رونمایی گفت: در سال‌های اخیر شاهد رونق گردشگری در ایران هستیم و رونق گردشگری بعد از برجام بهتر به چشم می‌آید و به نظر می‌رسد برجام بتواند گردشگری را در ابعاد مختلف توسعه دهد.

وی افزود:  اینکه سرمایه گذار خصوصی در ایران بتواند هتل بسازد و تصویر واقعی ایران به دنیا معرفی شود، مشوق‌هایی است که مردم علاقه مند را به دیدن ایران دعوت می کند.

واعظی با اشاره به به افزایش همکاری‌های وزارت ارتباطات با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گفت: این همکاری‌ها در محورهای مختلف ادامه دارد و امروز یک نمونه از آن را که رونمایی از بسته آموزشی و طرح ICT برای روستاها بود را دیدید که این طرح از سال گذشته شروع شده و ما آن را به فال نیک می گیریم.

واعظی اظهار داشت: بیش از 600 شهر مجهز به تلفن نسل 3 و بیش از 300 شهر مجهز به تلفن نسل 4 شده است. یعنی هر گردشگری در هر منطقه از کشور می‌تواند با ارتباط پرسرعت اینترنتی خود را به جهان متصل کند.

وی ادامه داد: اکنون 22 هزار روستا نیز دارای خط ارتباطی اینترنتی هستند و من معتقدم که اگر کشورهای دیگر تنها برخی از روستاهای ما را می داشتند، حتماً از این فرصت استفاده کرده و برای این روستاها گردشگر خارجی جذب می کردند.

واعظی خاطرنشان کرد: همکاری‌های این وزارت خانه با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیش از پیش افزایش خواهد یافت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

نظر به تحول چشمگیر علوم و فنون مرتبط با صنایع الکترونیک ، مخابرات ، ارتباطات رادیوئی و رایانه‎ای و نقش مهم و مؤثر خدمات پستی ، مخابراتی ، پست‎بانک و سنجش از دور ، درامور فرهنگی و اقتصادی ، تعمیق علایق و پیوستگی بین جوامع انسانی ، تحول نظام اداری ، کاهش مسافرتهای غیرضرور، حفظ محیط زیست و تشخیص منابع زمینی ، هواشناسی، اقیانوس‎شناسی در برنامه‎ریزی توسعه و لزوم تدوین و تعیین وظایف و اختیارات قانونی برای دستگاه متولی نظارت بر عرضه خدمات مذکور و هماهنگ کردن نام و عنوان این دستگاه، متناسب با ضرورتها ونیازهای زمان ، قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری در چاچوب سیاستهای کلی نظام به شرح ذیل تدوین می‎شود : ماده 2- بمنظور اعمال حاکمیت بر طیف فرکانس و حفاظت از حقوق رادیوئی کشور درسطح منطقه و بین‎الملل و تمرکز امور سیاستگذاری ، تدوین ضوابط و استانداردها و نظارت بر حسن اجرای آنها در بخشهای مختلف ارتباطات پستی و مخابراتی نظیر خدمات جدید و متعارف پستی ، مخابراتی ، مخابرات فضائی ، ارتباطات رادیوئی ، انتقال داده‎ها ، انتقال صدا و تصویر ، سنجش از دور ، ارتباطات رایانه‎ی و ایجاد بستر مناسب برای اطلاع‎رسانی و آمایش و پردازش اطلاعات و روشهای دورسنجی و پشتیبانی آنها و همچنین سیاستگذاری ، در زمینه توسعه امکانات و خدمات ارتباطی مذکور ، هماهنگ با آخرین پیشرفتهای علمی ، تجربی و فنّاوری اطلاعات درجهان ، بموجب این قانون نام وزارت پست و تلگراف وتلفن ، به وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تغییر می‎یابدو کلیه وظایف، اختیارات و مسئولیتهای وزیر و وزارت پست وتلگراف وتلفن به وزیر و وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تفویض می‎شود.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.