اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950706140915627

دبیر خانه های دائمی جشنواره رسانه های علوی ودفاع مقدس "ویژه تولیدات دیجیتال"آغاز به کار کرد

تشکیل بانک اطلاعات جامع دیجیتال دفاع مقدس

کد: 13950706140915627

https://goo.gl/J6WgTx

، تهران , (اخبار رسمی): دبیر جشنواره دیجیتال مقاومت و دفاع مقدس: از سال 76 تا کنون اقدام به تشکیل بانک اطلاعات جامع دیجیتال دفاع مقدس کرده‌ایم و این بانک اطلاعات می‌تواند هدیه‌ای به شرکت‌کنندگان باشد تا با استفاده از محتوای بانک اطلاعاتی در تولید محتوای‌شان شرکت کنند.

تشکیل بانک اطلاعات جامع دیجیتال دفاع مقدس

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال ، نشست خبری مجموعه جشنواره‌های مرکزرسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیش از ظهر امروز با حضور اکبرشیرکوند، معاون رسانه‌های دیجیتال ،محمدرضاکاوه مدیرروابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، ابوالقاسم حبیبی، دبیر نخستین جشنواره مقاومت و دفاع مقدس و دبیر جشنواره رسانه‌های دیجیتال علوی، مجید شفیعی، مسئول امور جشنواره‌های مرکز رسانه‌های دیجیتال و میثم قدس‌پور، دبیر جشنواره عکس و فیلم مهر محرم در سالن اجتماعات مرکز برگزار شد.

 درشروع نشست اکبرشیرکوند معاون مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال اعلام کرد"همگی باید تلاش کنیم تا از ظرفیت فضای مجازی در جهت ترویج فرهنگ دفاع مقدس استفاده بهینه کنیم که متاسفانه از این ظرفیت خوب استفاده نشده است.

معاون مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال ازویژگی های جدید جشنواره های رسانه های دیجیتال امسال سخن گفت وازافزودن دو بخش داوری آثار با تبیین شاخص توسط مردم و اعطای شامد(شناسه الکترونیکی محتوای دیجیتال) به کلیه آثارخبرداد

در ادامه ابوالقاسم حبیبی، دبیر جشنواره  دیجیتال مقاومت و دفاع مقدس اظهار کرد: فضای مجازی فرصتی است تا بتوانیم از این فضا برای اشاعه فرهنگ دفاع مقدس استفاده کنیم. داوری در این جشنواره به دو صورت تخصصی توسط داوران متخصص و بخش مردمی انجام خواهد شد.

وی افزود: آثار در سایت جشنواره دیجیتال مقاومت و دفاع مقدس به نشانی WWW.defamoghaddasmf.ir  قرار گرفته می‌شوند و کاربران می‌توانند به صورت رایگان از این آثار بهره‌مند شوند.

حبیبی اظهار کرد: از سال 76 تا کنون اقدام به تشکیل بانک اطلاعات جامع دیجیتال دفاع مقدس کرده‌ایم و این بانک اطلاعات می‌توانند هدیه‌ای به شرکت‌کنندگان باشد تا با استفاده از محتوای بانک اطلاعاتی در تولید محتوای‌شان شرکت کنند.

وی بیان کرد: متأسفانه گلایه‌ای از مسئولان دستگاه‌های مرتبط با دفاع مقدس داریم که دچار روزمرگی‌ شده‌اند. همچنین اگر از این موضوع غفلت کنیم، بسیاری از موارد را از دست خواهیم داد چراکه نسخه درمان بسیاری از مشکلات و گرفتاری‌های امروز جامعه موضوع دفاع مقدس است و مسئولان باید توجه ویژه‌ای نسبت به این موضوع داشته باشند.

دبیر نخستین جشنواره دیجیتال مقاومت و دفاع مقدس تصریح کرد: این جشنواره در بخش‌های مختلفی همچون نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای، تارنمای اینترنتی و صفحات وبلاگی، بازی‌های رایانه‌ای، هنرهای دیجیتال، ایده‌ها و پژوهش‌ها و اپلیکیشن‌های تلفن همراه و پویانمایی برگزار می‌شود.

وی در ادامه به ارائه توضیحاتی درباره جشنواره رسانه‌های دیجیتال علوی پرداخت و گفت: جشنواره رسانه‌های  دیجیتال علوی در بخش‌های مختلفی همچون نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای، تارنمای اینترنتی و صفحات وبلاگی، بازی‌های رایانه‌ای، هنرهای دیجیتال، ایده‌ها و پژوهش‌ها و اپلیکیشن‌های تلفن همراه و پویانمایی برگزار می‌شود و آثار در سایت جشنواره به نشانی www.alavimf.ir قرار گرفته و داوری خواهد شد.

در ادامه این نشست " میثم قدس‌پور، دبیرجشنواره دیجیتال عکس و فیلم مهر محرم، با اشاره به روند برگزاری جشنواره گفت: این جشنواره نهمین سال برگزاری است و دومین سال بین‌المللی بودن آن را برگزار خواهیم کرد. همچنین این جشنواره توسط مؤسسه موج فرهنگ استان سمنان برگزار می‌شود.

وی افزود: دوره گذشته اولین سال مشترک برگزاری جشنواره بودیم که با استقبال مخاطبان روبرو شد تا جایی که شش هزار و چهارصد اثر به دبیرخانه ارسال شد که از این تعداد 100 اثر فیلم کوتاه و 6300 اثر عکس بود.

دبیر جشنواره دیجیتال عکس و فیلم مهر محرم تصریح کرد: جشنواره با اهدافی همچون رشد اعتلای فرهنگ عاشورایی در فضای مجازی، تحکیم پیوند دین، هنر و رسانه با توجه ویژه به نمازظهرعاشورا، آشنایی عموم مردم ایران با آئین عزاداری خاص، فرهنگسازی استفاده بهینه از ابزار رسانه‌های دیجیتال و در سه سطح ملی، بین‌المللی و هنرمندان استان سمنان برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: بخش فیلم شامل داستانی کوتاه، مستند، نماهنگ، پویانمایی و تجربه و بخش عکس شامل تک عکس حرفه‌ای، مجموعه عکس، تجربه است. این دو بخش شامل موضوعاتی همچون مراسم و آئین‌های عزاداری، نگاه‌های هنری خلاقانه به واقعه عاشورا، راهپیمایی اربعین است.

قدس‌پور اظهار کرد: این جشنواره به صورت رسمی از یکم محرم آغاز می‌شود و علاقمندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند به نشانی www.mehremoharram.ir  مراجعه کنند. همچنین آخرین زمان بارگذاری آثار در سایت تا 20 آذرماه خواهد بود و داوری تخصصی آثار از 20 آذرماه آغاز و تا 20 دی ماه ادامه خواهد داشت. همچنین از امروز تا زمان جشنواره مردم می‌توانند در بخش داوری مردمی شرکت و به آثار رأی دهند.

وی خاطرنشان کرد: در بخش بین‌المللی اکثریت کشورهایی که با آئین عزاداری مان آشنا هستند و در کشورشان این آئین را برگزار می‌کنند، شرکت می‌کنند و سال گذشته که اولین دوره برگزاری بخش بین‌الملل جشنواره بود کشورهایی همچون لبنان، عراق، فرانسه، آلمان، انگلستان، ایالات متحده، افغانستان، پاکستان، هنوستان، آذربایجان شرکت کرده بودند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال

مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال به عنوان واحد مستقلی در دومین سطح سازمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (هم طراز با سطح سازمانی معاونت های تخصصی این وزارتخانه)، علاوه بر مأموریت توسعه و تصدی کاربری ابزار های میتنی بر فناوری نوین ارتباطات و اطلاعات در حوزه ستاد وزارت فرهنگ و ارشادداسلامی، وظایف و مسئولیت های چون مطالعه و تدوین مستندات راهبردی در حوزه رسانه های دیجیتال و همچنین کاربری فناوری نوین اطلاعات و ارتباطات در بخش فرهنگ کشور،. حمایت از انجام فعالیت های پژوهشی، در حوزه رسانه های دیجیتال و تعامل فرهنگ و فناوری اطلاعات و ارتباطات، حمایت از توسعه کمی و کیفی رسانه های دیجیتال و کاربری فناوری اطلاعات و ارتباطات در بخش فرهنگ و همچنین صادرات رسانه ها و آثار فرهنگی و هنری رقومی داخلی به خارج از کشور، انجام یا حمایت از انجام فعالیت های، تبلیغی، ترویجی، فرهنگ سازی و ارتقای دانش و مهارت های تخصصی در حوزه رسانه های دیجیتال و فناوری اطلاعات و ارتباطات در بخش فرهنگ و هنر،. صدور مجوز و نظارت بر فعالیت اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه رسانه های برخط، بسته های نرم افزاری رسانه ای، نشر رقومی، تکثیر و عرضه حامل های دیجیتال و برپایی مراکز عرضه داده و سامانه های عرضه برخط و خدمات مرتبط، بررسی نرم افزارهای رایانه ای و محتوای آنها از جهت فرهنگی و ثبت مالکیت حقوق مادی و معنوی و صدور مجوز انتشار بسته های نرم افزاری رایانه ای، صدور مجوز و نظارت بر واردات، صادرات و تولید سامانه ها، نرم افزارها، تجهیزات و سخت افزار های رایانه ای مورد استفاده درپدیدآوردن، تکثیر، نشر، عرضه و اجرای رسانه ها و آثار و محصولات فرهنگی و هنری 8. صدور مجوز تأسیس و نظارت بر فعالیت تشکل های صنفی رسانه های دیجیتال و همچنین حمایت از آنها،. تدوین و پیشنهاد قوانین و مقررات و همکاری و هماهنگی با مراجع قضایی و انتظامی در خصوص کاربری فناوری اطلاعات و ارتباطات در بخش فرهنگ، رسانه های دیجیتال و ثبت و نشر نرم افزار های رایانه ای 10. تعامل و هماهنگی با سایر دستگاه ها و مراجع ذیربط و سازمان ها و مؤسسات بین المللی در اجرای وظایف محوله را برعهده دارد .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]