کد: 13950706140935648

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

اولویت اقتصاد دانش بنیان تحقیق و پژوهش است

کد: 13950706140935648

https://goo.gl/kYBNii

، تهران , (اخبار رسمی): وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آیین آغاز هشتمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات، که از صبح امروز و با حضور اساتید و پژوهشگران خارجی و داخلی به مدت دو روز آغاز به کار کرد حرکت بر مبنای تحقیقات و پژوهش را تنها راه توسعه و گسترش ict در کشور دانست.

اولویت اقتصاد دانش بنیان تحقیق و پژوهش است

به گزارش اخبار رسمی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،  واعظی در آیین افتتاح این سمپوزیوم با اشاره به نقش تحقیقات در فرایند توسعه گفت: ict پیشران و توانمند ساز توسعه است و باید با تحقیق و پژوهش در این حوزه به فکر نوآوری و بومی سازی و گسترش امکانات آن باشیم.

وی عمده عملکرد وزارت ارتباطات را در سه سال گذشته فعالیت در حوزه زیرساختی دانست و افزود: در حوزه زیرساختی حدود 4 هزار میلیارد سرمایه گذاری صورت گرفت و تلاش می کنیم با حمایت از بخش خصوصی شرایطی فراهم سازیم تا این بخش نیز 3 برابر این رقم را وارد جریان سرمایه گذاری کند.

واعظی به سرمایه گذاری 20 هزار میلیارد تومانی دولت در برنامه پنجم توسعه  اشاره کرد و گفت: متناسب با پیش بینی ما سهم و آورده بخش خصوصی نیز در این زمینه به حدود 60 هزار میلیارد می رسد که قطعا زمینه های جدیدی ایجاد خواهد کرد.

وزیر ارتباطات در ادامه به توصیف نگرش دولت تدبیر و امید و وزارت ارتباطات پرداخت و گفت: نگاه ما به ict بر مبنای اصول دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی و سیاستهای کلی علم و فناوری ابلاغی مقام معظم رهبری است که در این نگاه معیار حرکت تحقیق و پژوهش است.

وی افزود: انتظار ما از بخش خصوصی نیز این است که به حوزه تحقیق و پژوهش توجه بیشتری داشته باشند که این امر زمینه ساز نوآوری های جدید و گسترش فعالیتها و جذب بازار خواهد شد.

واعظی نقش پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در روند تحقیق حوزه ict را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در نمایشگاه تلکام شاهد ارتباط و عقد تفاهماتی بین دانشگاهها با اپراتورها و بخش خصوصی بودم که این امر بسیار مبارک است و به نتایج خوبی منتج می شود.

وی افزود: این پژوهشگاه نیز آمادگی لازم برای ارتباط با مراکز پژوهشی و اساتید و فعالان داخلی و خارجی این حوزه را برای انجام تحقیق در همه زمینه ها از جمله زمینه های جدید حوزه ict مانند رایانش ابری، بیگ دیتا، اینترنت اشیاء نسل پنجم تلفن همراه و... دارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

نظر به تحول چشمگیر علوم و فنون مرتبط با صنایع الکترونیک ، مخابرات ، ارتباطات رادیوئی و رایانه‎ای و نقش مهم و مؤثر خدمات پستی ، مخابراتی ، پست‎بانک و سنجش از دور ، درامور فرهنگی و اقتصادی ، تعمیق علایق و پیوستگی بین جوامع انسانی ، تحول نظام اداری ، کاهش مسافرتهای غیرضرور، حفظ محیط زیست و تشخیص منابع زمینی ، هواشناسی، اقیانوس‎شناسی در برنامه‎ریزی توسعه و لزوم تدوین و تعیین وظایف و اختیارات قانونی برای دستگاه متولی نظارت بر عرضه خدمات مذکور و هماهنگ کردن نام و عنوان این دستگاه، متناسب با ضرورتها ونیازهای زمان ، قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری در چاچوب سیاستهای کلی نظام به شرح ذیل تدوین می‎شود : ماده 2- بمنظور اعمال حاکمیت بر طیف فرکانس و حفاظت از حقوق رادیوئی کشور درسطح منطقه و بین‎الملل و تمرکز امور سیاستگذاری ، تدوین ضوابط و استانداردها و نظارت بر حسن اجرای آنها در بخشهای مختلف ارتباطات پستی و مخابراتی نظیر خدمات جدید و متعارف پستی ، مخابراتی ، مخابرات فضائی ، ارتباطات رادیوئی ، انتقال داده‎ها ، انتقال صدا و تصویر ، سنجش از دور ، ارتباطات رایانه‎ی و ایجاد بستر مناسب برای اطلاع‎رسانی و آمایش و پردازش اطلاعات و روشهای دورسنجی و پشتیبانی آنها و همچنین سیاستگذاری ، در زمینه توسعه امکانات و خدمات ارتباطی مذکور ، هماهنگ با آخرین پیشرفتهای علمی ، تجربی و فنّاوری اطلاعات درجهان ، بموجب این قانون نام وزارت پست و تلگراف وتلفن ، به وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تغییر می‎یابدو کلیه وظایف، اختیارات و مسئولیتهای وزیر و وزارت پست وتلگراف وتلفن به وزیر و وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تفویض می‎شود.

منتشر شده در سرویس:

جشنواره، نمایشگاه و همایش

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.