اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950707142755577

یکه‌ تازی چین در عرصه گرافن

مالکیت 40 درصد از پتنت‌‌های جهان

کد: 13950707142755577

https://goo.gl/wyGBRl

، تهران , (اخبار رسمی): چین با در اختیار داشتن 40 درصد از پتنت‌های گرافن در جهان، در رتبه اول دارندگان پتنت گرافن قرار دارد. این کشور بخش گرافن را به عنوان یکی از اولویت‌های خود برگزیده است. در حال حاضر بیش از 5000 شرکت گرافنی در این کشور فعالیت دارد.

مالکیت 40 درصد از پتنت‌‌های جهان

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ،ستاد در نشست گرافن که در منطقه گوانژکسی ژوانگ چین برگزار شد، فنگ گوانپینگ از مدیران شرکت شنژن راهوپ در مورد محصولات جدید حاوی گرافن که دارای خواص ویژه‌ای هستند، توضیحاتی ارائه کرد. وی لایه‌های نازکی را نشان داد که در آنها از گرافن استفاده شده و تا شش ساعت گرما را تحمل می‌کند.

رشد و توسعه گرافن در چین با سرعت بسیار زیادی در حال انجام است و این کشور به شکل فزاینده‌ای در حال استفاده از گرافن در حوزه‌های مختلف است. در حال حاضر بیش از 500 شرکت به صورت ویژه روی گرافن و محصولات گرافنی کار می‌کنند.
برای مثال، اگر شما از تلفن همراه خود به صورت درازمدت استفاده کنید، داغ می‌کند. یک شرکت چینی اقدام به ساخت ماده‌ای از گرافن کرده که می‌تواند گرمای تولید شده در تلفن همراه را به حداقل برساند. این فناوری موجب افزایش درآمد 6 میلیون یوان (900 هزار دلاری) این شرکت شده است که احتمالاً تا سه سال آینده به 200 میلیون یوان خواهد رسید.
اوایل سال جاری، یک شرکت چینی مدعی شد که اولین کاغذ الکترونیکی گرافنی جهان را تولید کرده است که انتظار می‌رود تا یک سال آینده این فناوری تجاری‌سازی شود. در مقایسه با کاغذهای الکترونیکی رایج، این کاغذ گرافنی بسیار انعطاف‌پذیر بوده و از نظر شفاف بودن به شکلی است که می‌توان از آن در ساخت نمایشگرهای لمسی استفاده کرد.
متخصصان این حوزه معتقداند که رشد و توسعه سریع گرافن در چین موجب خواهد شد تا صنعت تولید مواد شیمیایی وارد عصر تازه‌ای شود. براساس گزارش منتشر شده توسط اتحادیه نوآوری چین (CIAGI)، بازار جهانی گرافن تا سال 2020 به رقم 100 بیلیون دلار خواهد رسید.
چین سهم قابل توجهی از این بازار را خواهد داشت به طوری که در سال 2015 این کشور توانست در حوزه گرافن آمریکا و کره جنوبی را پشت سر بگذارد. در حدود 40 درصد از پتنت‌های گرافن در جهان مربوط به کشور چین است. چندی قبل دولت مرکزی چین گرافن را به عنوان کی صنعت پیشرو انتخاب کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو

جمهوری اسلامی ایران بر اساس چشم انداز بیست ساله، کشوری است توسعه یافته با جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه، با هویت اسلامی و انقلابی، الهام بخش در جهان اسلام و با تعامل سازنده و مؤثر در روابط بین الملل. کسب این جایگاه جز با تشخیص صحیح، تصمیم درست و اقدام بجا و مؤثر امکان پذیر نیست و قطعاً برای این هر سه باید برنامه ریزی کرد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]