اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950719156075370

با تایید صلاحیت اعضای هیات مدیره بیمه خاورمیانه:

نخستین شرکت تخصصی بیمه زندگی مجوز گرفت

کد: 13950719156075370

https://goo.gl/C3Pkco

، تهران , (اخبار رسمی): نخستین شرکت تخصصی بیمه زندگی در ایران با تایید صلاحیت اعضای هیات مدیره بیمه خاورمیانه از سوی بیمه مرکزی تاسیس شد.

بیمه زندگی

 به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی، سیاست تخصصی شدن رشته بیمه عمر، با هدف جلوگیری از هزینه کرد درآمد ناشی از حق بیمه های عمر در رشته های دیگر و افزایش ضریب نفوذ بیمه در میان مردم از سوی بیمه مرکزی ایران پیگیری می شود.

به گفته عبدالناصر همتی رئیس کل بیمه مرکزی ایران، این نهاد حاکمیتی بر تفکیک بیمه عمر و زندگی از غیر زندگی (Life & Nonlife) تاکید دارد و از این پس دیگر مجوز تاسیس شرکت های بیمه برای ارایه بیمه های مختلف داده نمی شود بلکه باید بیمه عمر به طور تخصصی پیگیری شود.

با این رویکرد و با تایید صلاحیت هیات مدیره بیمه خاورمیانه، گام عملی برای تخصصی برای تحقق این سیاست در صنعت بیمه برداشت شد؛ بیمه زندگی خاورمیانه از شرکت های زیرمجموعه بانک خاورمیانه به شمار می رود که درخواست تاسیس آن چهار سال پیش (شهریور 91) به تایید شورای عالی بیمه رسید و پذیره نویسی آن اسفند ماه پارسال از طریق بازار سوم فرابورس انجام شد.

این شرکت با سرمایه اولیه 1200 میلیارد ریال قصد دارد به صورت اختصاصی به ارایه همه خدمات بیمه ای در بخش بیمه زندگی بپردازد.

براساس اعلام روز دوشنبه بیمه مرکزی، همتی در احکامی جداگانه ای صلاحیت حسین سلیمی، خسرو اسمعیل زاده، محمد ابراهیم امین، سید احمد احمدی هاشمی، عبد الله فاتح، هومن قویمی و پرویز عقیلی کرمانی را که از سوی سهامداران این شرکت برای عضویت در هیات مدیره معرفی شده بودند، برای دو سال تایید کرده است.

در این احکام «مدیریت بر اساس مقررات و ضوابط بیمه ای و اصول بنگاهداری»، «مشتری مداری و تامین منافع قانونی ذی نفعان»، «تلاش جدی در ارایه محصولات جدید، خدمات نوین و جذاب بیمه های زندگی» و «تعمیم بیمه های زندگی و توسعه آن برای همه اقشار و آحاد جامعه» مورد تاکید قرار گرفته است.

همچنین «رعایت اصول حاکمیت شرکتی و مدیریت مسئولانه و پاسخگو» و «قانون مداری و توجه به اصل حاکمیت قانون» از دیگر اهدافی است که از هیات مدیره بیمه زندگی خاورمیانه خواسته شده به آن توجه داشته باشند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بیمه مرکزی

سابقه فعالیت بیمه در کشور به صورت غیر رسمی بیش از یک قرن است .نخستین بار در سال 1289 خورشیدی دو شرکت بیمه خارجی به تاسیس نمایندگی در ایران اقدام کردند .اولین قانونی که در ایران درخصوص شرکت های بیمه به تصویب رسید قانون مربوط به ثبت شرکت ها مصوب دوم آذر 1310 است که در ماده 8 آن شرکت های بیمه اعم از ایرانی و خارجی را تابع نظام نامه ای دانست که از طرف وزارت عدلیه تنظیم می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه