اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950723156765577

اجلاسی برای استانداردها و کاربردهای فناوری نانو

کد: 13950723156765577

https://goo.gl/s42Wo9

، تهران , (اخبار رسمی): اجلاس سران جهان در زمینه تنظیم مقررات(GSRS) در سپتامبر 2016، در مریلند برگزار خواهد شد.

اجلاسی برای استانداردها و کاربردهای فناوری نانو

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو،اجلاس سران جهان در زمینه تنظیم مقررات(GSRS) در سپتامبر 2016، در مریلند برگزار خواهد شد. هر نشست GSRS بر یک حوزه علم تنظیم مقررات تمرکز دارد که نشست سپتامبر 2016 بر استاندارد‌های فناور‌ی نانو و کاربردهای آن تمرکز خواهد داشت که قبلا در کارگاه GSRS در تاریخ 11 اکتبر 2015 مورد بررسی قرار گرفته‌است. کارگاه سال 2015 بر اندازه‌گیری مشخصات فیزیکوشیمیایی و استاندارد‌های مرتبط با نانو مواد در حالت ساده و در ماتریس‌های پیچیده تمرکز داشت. این نشست با هدف توسعه‌‌ی اندازه گیری‌ها و استانداردهای فیزیکوشیمیایی و بیولوژیکی برای کاربرد‌های خاص از جمله: دارو‌های حاوی نانومواد، لوازم پزشکی، مواد غذایی و مواد در تماس با غذا و محصولات مراقبت شخصی تمرکز خواهد داشت. اهداف این نشست     آموزش گروه وسیعی از ذی نفعان در زمینه آخرین پیشرفتهای فناوری نانو، روشهای اندازهگیری و استانداردهای مقرراتی؛ شناسایی نیازهای فوری فناوری نانو، روشهای اندازه گیری و استانداردهای مقرارتی؛ هماهنگی بیشتر میان ذی نفعان با هدف توسعه استانداردها است .

  اطلاعات به دست آمده از جلسات طوفان فکری خلاصه می‌‌شود تا نیازمندی‌‌ها در زمینه تدوین استانداردهای جدید، راهنمای اسناد و مواد مرجع، بر اساس اجماع و با هدف تنظیم مقررات برای محصولات نانو، اخذ و اولویت بندی شوند. علاوه بر این، آخرین پیشرفت‌ها و همچنین شکاف‌های موجود در مقررات فناوری نانو برای طیف وسیعی از کاربردها مورد بررسی قرار خواهد گرفت. کل این اطلاعات در یک گزارش به صورت عمومی منتشر خواهد شد.
  توافق جهانی بر روی یک وبسایت متمرکز؛ وبسایت‌هایی وجود دارند که حاوی اطلاعاتی در مورد استانداردها هستند، مانند: پایگاه داده فناوری نانو متعلق به موسسه ملی استاندارد آمریکا (ANSI). یک وبسایت متمرکز جدید حاوی لینک‌ فهرست‌های استاندارد‌های بین‌المللی موجود موردنیاز است تا کل اطلاعات در یک محل مشخص ارایه شود. این مساله قابل بررسی است که چنین وبسایتی به صورت بخشی از برنامه پایش نانومواد اتحادیه اروپا و با میزبانی سازمان مواد شیمیایی اروپا (ECHA) راه اندازی شود.

سند اولیه ای برای مطالعه در پیش از اجلاس تهیه شده است که شامل یک فهرست 26 صفحهای از اسناد راهنمای سازمان‌‌های بین المللی و آمریکایی تنظیم مقررات، اسناد سازمانهای دیگر، استانداردهای تدوین شده، پروتکلهای در دسترس عموم، و مواد مرجع نانو مقیاس است .

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو

جمهوری اسلامی ایران بر اساس چشم انداز بیست ساله، کشوری است توسعه یافته با جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه، با هویت اسلامی و انقلابی، الهام بخش در جهان اسلام و با تعامل سازنده و مؤثر در روابط بین الملل. کسب این جایگاه جز با تشخیص صحیح، تصمیم درست و اقدام بجا و مؤثر امکان پذیر نیست و قطعاً برای این هر سه باید برنامه ریزی کرد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

جشنواره، نمایشگاه و همایش