اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950724157075791

رییس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو پیشنهاد کرد

راهکاری برای مبارزه با قاچاق لوازم آرایشی

کد: 13950724157075791

https://goo.gl/qKT2cO

، (اخبار رسمی): تامین مناسب تقاضای معقول پیشگیری از قاچاق لوازم ارایشی و بهداشتی است.

راهکاری برای مبارزه با قاچاق لوازم آرایشی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان غذا ودارو، مصطفی اسماعیلی، رییس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو بااعلام این خبر گفت: باید به تقاضا های قانونی پاسخ قانونی داد زیرا در غیر این صورت بازار نیاز خود را از راه های غیر قانونی و قاچاق فراهم می کند.

وی ادامه داد: اگر نگاه همه جانبه اعم روان شناسانه، جامعه شناسانه به موضوع فراورده های آرایشی داشته باشیم تایید خواهیم کرد که دلار واردات رسمی از قاچاق چندین برابری آن منطقی تر است.

رییس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو بیان کرد: واقعیت این است که مصرف فراورده های آرایشی در کشورهای در حال توسعه فزونی یافته است و نمی توان با انکار این مطلب صورت مسئله را از اساس پاک کرد.

وی افزود: به همین دلیل در کمیته های فنی که با حضور خبرگان این حوزه در گروه های مختلف تشکیل می شود نسبت به صدور یا عدم صدور محصولات تصمیماتی گرفته می شود.

این مقام مسئول در ادامه گفت: البته در این تصمیمات سیاست های کلان کشور که از جمله آنها سیاست های کلی سلامت و موضوع بسیار مهم اقتصاد مقاومتی است در اولویت مصداق های آن در نظر گرفته می شود.

اسماعیلی با بیان اینکه اگرچه در کنار سیاست های کلان تجاری اقتصادی بهترین راه جلوگیری از مصرف بالای فراورده های آرایشی فرهنگ سازی است، تصریح کرد: این مسئله چیزی نیست که یک شبه اتفاق بیافتد.

وی عنوان کرد: به همین دلیل برای جلوگیری از ازدیاد مصرف فراورده های قاچاق و تقلبی که علاوه بر خسران اقتصادی کشور، کیان سلامت آن را نیز به خطر می اندازد بنا بر سیاست های دقیق و حساب شده اجازه پاسخگویی به تقاضاهای منطقی جامعه داده می شود. رییس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: مسئله ای که به غلط در رسانه های مختلف تکرار می شود رکورد داری ایران در مصرف فراورده های ارایشی است و همانطور که بارها و بارها نیز اعلام کرده ایم به دلیل ماهیت مجهول محصولات تقلبی و قاچاق، هیچ آمار دقیقی که بتوان درباره میزان مصرف به آن ارجاع داد وجود ندارد.

اسماعیلی گفت: قاطعانه تکرار می کنیم که ایران رکورددار مصرف لوازم آرایشی نه در خاورمیانه نه در آسیا و نه در جهان و نه در هیچ سطح دیگری، نبوده و نیست.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان غذا و دارو

سازمان غذا و دارو ایران در 15اسفند 1389 در شورای عالی اداری تصویب و تشکیل شد.مسئولیت این سازمان بر عهدهٔ معاون غذاو داروی وزارت بهداشت است. شیوه‌های حمایت از سلامت مردم درمواجهه با فراورده‌های آرایشی و بهداشتی و نیز مواد غذایی فرایند شده و راهکارهای کاهش انگیزه‌های قاچاق، و جلوگیری از قاچاق با پیگرد جعل آرم وزارت بهداشت روی لوازم بهداشتی و آرایشی،از سوی سازمان غذا و دارو مورد بررسی قرار داده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان