اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950724157246125

«پرده آخر» واروژکریم مسیحی درسینماتک خانه هنرمندان

کد: 13950724157246125

https://goo.gl/pL0Zxh

، تهران , (اخبار رسمی): فیلم «پرده آخر» به کارگردانی واروژ کریم مسیحی در سینماتک خانه هنرمندان ایران به نمایش درمی‌آید.

«پرده آخر» واروژکریم مسیحی درسینماتک خانه هنرمندان

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، دویست‌وبیست‌ونهمین برنامه سینماتک خانه هنرمندان ایران دوشنبه 26 مهر به نمایش فیلم «پرده آخر» به کارگردانی واروژ کریم مسیحی اختصاص دارد.

پس از نمایش فیلم نیز نشست نقد و بررسی با حضور خسرو دهقان برگزار می‌شود.

فیلم «پرده آخر» به نویسندگی و کارگردانی واروژ کریم‌مسیحی و آهنگسازی بابک بیات است که در سال 1369 ساخته شده است و در آن بازیگرانی هم‌چون فریماه فرجامی، سعید پورصمیمی، داریوش ارجمند، نیکو خردمند و ماهایا پطروسیان به ایفای نقش پرداخته‌اند. این فیلم در نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در چندین رشته نامزد دریافت جایزه بوده و در نهایت، سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی، بهترین صدابرداری، بهترین فیلمبرداری، بهترین چهره‌پردازی، بهترین صحنه‌آرایی، بهترین بازیگر نقش دوم زن، بهترین بازیگر نقش دوم مرد و بهترین بازیگر نقش اول زن را به خود اختصاص داده است.

در خلاصه این فیلم آمده است: با مرگ «حسام‌میرزا رفیع‌الملک»، میراث خاندان رفیع‌الملک به همسرش «فروغ‌الزمان» می‌رسد؛ اما خواهر و برادر حسام‌میرزا، «تاج‌الملوک» و «کامران میرزا»، که تنها بازماندگان این خاندان هستند از این موضوع خشنود نیستند؛ بنابراین با طرح نقشه‌ای، سعی در تصاحب مجدد میراث خانوادگی دارند...

فیلم «پرده آخر» دوشنبه 26 مهر ساعت 18 در سینماتک خانه هنرمندان ایران به نمایش درمی‌آید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

خانه هنرمندان ایران

یکی از باغ‌های ساخته شده در دوره قاجار موسوم به «فیشرآباد» متعلق به کامران میرزا؛ پسر ناصرالدین شاه بود، اما چون باغبانش اتریشی بود به باغ «فیشرآباد» شهرت یافت. با شروع جنگ جهانی دوم، متفقین این باغ را به مهماتخانه تبدیل کردند و برخی ساختمان‌های نظامی در آن ساخته شد. پس از خروج متفقین این محوطه در اختیار نیروهای نظامی قرار گرفت. پس از انقلاب این محوطه بصورت نیمه متروک در اختیار نیروهای نظامی بود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سینما و تئاتر