اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950727162615511

مدیرعامل بانک رفاه مطرح کرد

افزایش نظارت در بانکداری نوین

کد: 13950727162615511

https://goo.gl/eRlCNv

، تهران , (اخبار رسمی): در ساختار بازرسی بانکداری نوین اهمیت نظارت فوق العاده افزایش یافته و عموما در 3 بخش تطبیق، مدیریت ریسک و حسابرسی داخلی انجام می شود.

سهمانی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی بانک رفاه، محمدعلی سهمانی افزود:‌ در بانکداری سنتی ساختار نظارت در کشور ما مختص به بازرسی بانک ها بود.

وی اظهارداشت: در این بخش،‌ بازرسی ها بیشتر مربوط به کنترل های عملیات بانکی و یا حداکثر سند رسی و یا تکمیل یکسری چک لیست هایی که در حوزه بازرسی بانک هدفگذاری شده بود انجام می شد.

سهمانی افزود: در ساختار بازرسی بانکداری نوین اهمیت نظارت فوق العاده افزایش یافته و عموما در 3 بخش تطبیق، مدیریت ریسک و حسابرسی داخلی انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه تطبیق اطمینان دهی ایجاد می کند که در بانک تمام استانداردها و مقررات نظارت بین المللی رعایت می شود و در حوزه هایی که انحرافی از مقررات و استانداردها وجود داشته باشد تذکرات لازم داده می شود.

مدیرعامل بانک رفاه تاکید کرد: به عنوان نمونه از استانداردهای نظام بانکی در این بخش نسبت کفایت سرمایه است که برای تطبیق این استاندارد می تواند یکی از راهکارهای افزایش سرمایه پایه بانک باشد.

به گفته سهمانی،‌ در زمینه مدیریت ریسک وظیفه این واحد این است که نسبت به استقرار و اجرای یک نظام جامع ریسک اقدام کند و در عین حال نقاط ریسکی مخاطرات یک بانک شناسایی و کشف شود که بتوان به موقع با آنها برخورد و مدیریت کرد.

وی افزود: در حسابرسی داخلی هم عمدتا تامین کننده حسابرسی رعایت و اطمینان دهی به مدیریت بانک است از این جهت که تمامی مقررات و استانداردها در عمل رعایت می شود و سازمان در مسیر اهداف از پیش تعیین شده در حال حرکت است.

مدیرعامل بانک رفاه گفت: همچنین حسابرسی داخلی نوعی اطمینان دهی نسبت به صحت اسناد و مدارک مثبته تهیه شده در سازمان ایجاد خواهد کرد. جنبه مهم و دوم حسابرسی داخلی بحث کارایی و اطمینان دهی نسبت به کارایی عملیات بانک و صرفه اقتصادی فعالیت ها است.

سهمانی اظهارداشت: شاید این بخش یک جنبه تکامل یافته تر در حسابرسی داخلی است که همچنان در واحدهای حسابرسی داخلی بانک ها خیلی به این مرحله نرسیده اند که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بانک رفاه کارگران

بانک رفاه کارگران در اجرای تبصره ماده 39 قانون بودجه سال 1338 کشور و ماده 38 سازمان بیمه های اجتماعی به منظور سرمایه گذاری و بهره برداری از وجوه بیمه کارگران با هدف کمک به تامین رفاه و ایجاد تسهیلات لازم برای رفع نیازمندیهای طبقه کارگر در تاریخ 27/5/1339 تشکیل و به ثبت رسید و عملیات خود را از ششم فروردین 1340 با افتتاح شعبه مرکزی در تهران و شعبه اصفهان آغاز کرد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه