اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950801165185832

معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد

تلاش راه‌آهن برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی

کد: 13950801165185832

https://goo.gl/zMgxAm

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرعامل راه‌آهن با توجه به اهمیت سرمایه‌گذاری خارجی در ارتقای سطح بین‌المللی کشور از مذاکره با شرکت‌های حمل‌ونقلی و چند شرکت خارجی به منظور تأسیس شرکت‌های حمل‌ونقل بار با شرط داشتن واگن و لکوموتیو خبر داد.

تلاش راه‌آهن برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی راه آهن ؛محسن پورسیدآقایی با اشاره به سیاست‌های سرمایه گذاری در راه‌آهن کشور اظهار داشت: به طور طبیعی سرمایه گذاری خارجی به دلیل اینکه موجب ارتقای سطح بین‌المللی کشور می‌شود، در اولویت قرار می‌گیرد و تا کنون دو مورد از سرمایه‌گذاری‌های خارجی به ثمر رسیده است.

 وی با اشاره به سرمایه گذاری شرکت‌های اتریشی و سوییسی در پروژه‌های کیترینگ غذای قطارهای مسافربری و بندرخشک آپرین بیان داشت: هم اکنون در حال مذاکره با شرکت‌های حمل‌ونقلی و چند شرکت خارجی به منظور تأسیس شرکت‌های حمل‌ونقل باری با شرط داشتن واگن و لکوموتیو هستیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این اینکه «در گذشته علی‌رغم تلاش‌های دولت به دلیل تحریم‌ها جذب سرمایه خارجی عملی نبود» افزود: خوشبختانه بعد از برجام فضای سرمایه گذاری خارجی در کشور باز شده است و شاهد شروع روند سرمایه‌گذاری در راه‌آهن هستیم. در مقابل ما نیز پروژه‌هایی به منظور تشویق سرمایه‌گذاران خارجی به سرمایه گذاری در ایران تعریف کرده‌ایم.

 مدیرعامل راه‌آهن با توجه به اعلام آمادگی ایتالیا و آلمان برای سرمایه‌گذاری در حمل و نقل ریلی ایران تصریح کرد: مذاکرات با نمایندگان این دو کشور بسیار جدی اما بیشتر برای جذب فاینانس با تعهد بازپرداخت است. اما اولین سرمایه‌گذاری خارجی در قالب FDI با کشورهای اروپایی از طریق شرکت سرمایه‌گذار سوییسی در بندر خشک آپرین صورت گرفت.

وی افزود: ما به دنبال ترغیب کشورهای آسیای میانه برای سرمایه‌گذاری در ایران هستیم.

پورسیدآقایی درخصوص تأمین منابع مالی داخلی برای پیشرفت و تکمیل پروژه‌های داخلی یادآور شد: با تأکید صریح مقام معظم رهبری در سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه، شاهد احکام خوبی از مجلس شورای اسلامی در جهت تقویت بودجه‌ راه‌آهن خواهیم بود.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی در برنامه ششم توسعه سه بند از طرف دولت در بخش حمل‌ونقل ریلی با پیروی از دو بند 24 و 25 سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری ارائه شده و طبیعی است که برنامه ششم به عنوان سند پایین دستی حمل‌ونقل باید از این سیاست‌های کلی تبعیت کند. همچنین در خلال رسیدگی در کمیسیون تخصصی نیز نمایندگان، پیشنهادهایی برای پر بار کردن احکام در برنامه ششم برای توسعه حمل‌ونقل ریلی با توجه به تاکید رهبری در سیاست‌های کلی ارائه کرده‌اند که هم اکنون در کمیسیون‌های تخصصی در حال بررسی مصوبات پیشنهادی خود برای ارائه به کمیسیون تلفیق هستند تا سرانجام علاوه بر اضافه شدن به لوایح پیشنهادی دولت در صحن علنی نیز مطرح شوند.

مدیرعامل شرکت راه آهن خاطرنشان کرد: این سه بند شامل محاسبه مالیات بر ارزش افزوده برمبنای نرخ صفر، شمول تسهیلات سرمایه‌گذاری در حمل‌و‌نقل ریلی همانند سرمایه گذاری در مناطق محروم و ایجاد سازمان قطارهای حومه‌ای است.

افزایش ناوگان منوط به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است

وی در ادامه با اشاره اقدامات راه آهن برای تسهیل سفر زایران اربعین حسینی از طریق حمل‌ونقل ریلی اظهار داشت: شرکت راه‌آهن همانند سال گذشته تمام امکانات خود را برای هرچه آسان‌تر شدن تردد زائران بسیج خواهد کرد.

پورسیدآقایی با بیان اینکه  «قطار و واگن جدیدی به ناوگان موجود برای جابجایی مسافرانی که قصد شرکت در مراسم اربعین در کربلا را دارند اضافه نشده است» یادآور شد: البته باید توجه داشت که افزایش ناوگان باید با سرمایه گذاری بخش خصوصی تامین شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران

کشور ایران، در حال حاضر دارای ۱۳۴۳۷ کیلومتر (انتهای سال ۱۳۹۵)شبکه ریلی استاندارد و ۹۶ کیلومتر (میرجاوه-زاهدان) خطوط ریلی عریض است. نگهداری و تعمیر و هم‌چنین بهره‌برداری از شبکه ریلی بر عهده شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران (به عنوان نماینده حاکمیت) در بخش حمل و نقل ریلی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان