اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950804168665499

مسیر جدید آلمانی‌ها برای تجارت با ایران چیست؟

کد: 13950804168665499

https://goo.gl/Uw0cVz

، تهران , (اخبار رسمی): شرکت راه‌آهن آلمان قصد دارد از کریدور شمال به جنوب برای تجارت با ایران استفاده کند.

مسیر جدید آلمانی‌ها برای تجارت با ایران چیست؟

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی ایران، شرکت راه‌آهن آلمان قصد دارد از کریدور شمال به جنوب برای تجارت با ایران استفاده کند. دویچه بان، شرکت پیشروی راه‌آهن آلمان قصد دارد تا از کریدور حمل‌و‌نقل شمال و جنوب استفاده کند و از طریق جمهوری آذربایجان، کالاها را از اروپا به ایران تحویل دهد.

نمایندگان راه‌آهن آلمان اعلام کرده‌اند که مشتاق استفاده از کریدور حمل‌و‌نقل شمال به جنوب هستند؛ یعنی مسیری که انتظار می‌رود اتصال تجاری سریع‌تر و کارآمدتری بین اروپا و جنوب شرقی آسیا ایجاد کند.

کریدور بین‌المللی حمل‌و‌نقل شمال-جنوب، شامل کشتی، راه‌آهن و مسیر جاده‌ای برای حمل بار بین کشورهای هند، روسیه، ایران، اروپا و آسیای مرکزی است. هدف از این کریدور این است که اتصال تجاری بین شهرهای اصلی مانند بمبئی، مسکو، تهران، باکو، بندرعباس، آستاراخان، بندر انزلی و دیگر شهرها را افزایش دهد.

موضوع استفاده از این مسیر در جلسه اخیر تهران بین سران راه‌آهن ایران،‌آذربایجان، گرجستان و مقامات آلمان مطرح شد.

همچنین در این نشست درباره چشم‌انداز توسعه مسیر تزانزیت شمال و جنوب گفتگو شد و دیدگاه‌های افراد درباره حمل‌و‌نقل کالاها از هند و خلیج فارس به اروپا و بالعکس، تبادل شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی ایران

در اواسط قرن سیردهم هجری شمسی، نماینده فعال هیات تجار تهران، جاج محمدحسن امین الضرب بود که توانست با حمایت جمعی از بازرگانان، نظر موافق ناصرالدین شاه را برای تشکیل مجلس وکلای تجار ایران جلب کند و شاه هم در 12 شوال سال 1301 هجری قمری (1262 شمسی) اساسنامه این مجلس را تایید کرد. مجلس وکلای تجار ایران که به اختصار آن را «مجلس تجارت» هم می گفتند،

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]