اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950804169185627

رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال:

ارتقای فرهنگی فضای مجازی دردستور کار قرارگرفته است

کد: 13950804169185627

https://goo.gl/vDKsSc

، تهران , (اخبار رسمی): رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال گفت: از ابتدای سال 1395 ارتقای فرهنگی فضای مجازی و تلاش بیشتر در این حوزه در دستور کار قرار گرفته است.

ارتقای فرهنگی فضای مجازی دردستور کار قرارگرفته است

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات ورسانه های دیجیتال سید مرتضی موسویان با اشاره به اهمیت بالای رسانه های دیجیتال در فضای فعلی و تغییر زیست بوم جهانی تلاش های بیشتر در این حوزه را امری ضروری دانست. 

وی از افزایش حضور مردم در این فضا در سال های آینده خبر داد و اعلام کرد به زودی به عدد 120 ساعت مصرف خواهیم رسید.

رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال با اعلام اینکه از ابتدای سال 95 ارتقا فرهنگی فضای مجازی و تلاش های بیشتر در این حوزه در دستور کار قرار گرفته است گفت: اعتقاد همگان بر این است که هم اکنون با کوچ اقشار مختلف مردم به فضای دیجیتال روبه‌رو هستیم.

موسویان ادامه داد: آنچه که از فعالان مجازی انتظار داریم این است که متناسب با فضای فعلی همکاری و رشد کنند. ما در این زمینه تغییرات مقررات را آغاز کردیم و هم اکنون هر فرد 18 ساله می تواند در این فضا کسب و کار خود را آغاز کند.

وی افزود: در سال جاری از 300 موسسه فعال در حوزه رسانه های دیجیتال به 1100 موسسه ارتقا پیدا کردیم. 

دهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال تا 7 آبان ماه در مصلی امام خمینی(ره) تهران دایر خواهد بود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال

مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال به عنوان واحد مستقلی در دومین سطح سازمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (هم طراز با سطح سازمانی معاونت های تخصصی این وزارتخانه)، علاوه بر مأموریت توسعه و تصدی کاربری ابزار های میتنی بر فناوری نوین ارتباطات و اطلاعات در حوزه ستاد وزارت فرهنگ و ارشادداسلامی، وظایف و مسئولیت های چون مطالعه و تدوین مستندات راهبردی در حوزه رسانه های دیجیتال و همچنین کاربری فناوری نوین اطلاعات و ارتباطات در بخش فرهنگ کشور،. حمایت از انجام فعالیت های پژوهشی، در حوزه رسانه های دیجیتال و تعامل فرهنگ و فناوری اطلاعات و ارتباطات، حمایت از توسعه کمی و کیفی رسانه های دیجیتال و کاربری فناوری اطلاعات و ارتباطات در بخش فرهنگ و همچنین صادرات رسانه ها و آثار فرهنگی و هنری رقومی داخلی به خارج از کشور، انجام یا حمایت از انجام فعالیت های، تبلیغی، ترویجی، فرهنگ سازی و ارتقای دانش و مهارت های تخصصی در حوزه رسانه های دیجیتال و فناوری اطلاعات و ارتباطات در بخش فرهنگ و هنر،. صدور مجوز و نظارت بر فعالیت اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه رسانه های برخط، بسته های نرم افزاری رسانه ای، نشر رقومی، تکثیر و عرضه حامل های دیجیتال و برپایی مراکز عرضه داده و سامانه های عرضه برخط و خدمات مرتبط، بررسی نرم افزارهای رایانه ای و محتوای آنها از جهت فرهنگی و ثبت مالکیت حقوق مادی و معنوی و صدور مجوز انتشار بسته های نرم افزاری رایانه ای، صدور مجوز و نظارت بر واردات، صادرات و تولید سامانه ها، نرم افزارها، تجهیزات و سخت افزار های رایانه ای مورد استفاده درپدیدآوردن، تکثیر، نشر، عرضه و اجرای رسانه ها و آثار و محصولات فرهنگی و هنری 8. صدور مجوز تأسیس و نظارت بر فعالیت تشکل های صنفی رسانه های دیجیتال و همچنین حمایت از آنها،. تدوین و پیشنهاد قوانین و مقررات و همکاری و هماهنگی با مراجع قضایی و انتظامی در خصوص کاربری فناوری اطلاعات و ارتباطات در بخش فرهنگ، رسانه های دیجیتال و ثبت و نشر نرم افزار های رایانه ای 10. تعامل و هماهنگی با سایر دستگاه ها و مراجع ذیربط و سازمان ها و مؤسسات بین المللی در اجرای وظایف محوله را برعهده دارد .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]