اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950812175215883

کارخانه‌های صنعتی تبدیل به انبار شدند

کد: 13950812175215883

https://goo.gl/3LGGmB

، (اخبار رسمی): رئیس سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی تاکید کرد: طبق بررسی های به عمل آمده خیلی از بنگاه های صنعتی باید تغییر تکنولوژی دهند در غیر این صورت تبدیل به انبار می شوند.

کارخانه‌های صنعتی تبدیل به انبار شدند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ، علی یزدانی در مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی در بجنورد، اظهار کرد: تا امروز  7191 بنگاه تولیدی کوچک و متوسط در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده و با بانک قرار داد منعقد کرده اند که تاکنون به 6961 بنگاه تسهیلات در قالب طرح بنگاه های کوچک و متوسط پرداخت شده است.

وی ادامه داد: نقدینگی 60 درصد مشکلات واحدهای تولیدی کوچک و متوسط در کشور است که بعد از آن صاحبان صنایع کشور با مشکلاتی همچون فرسودگی ماشین آلات و ... دست و پنجه نرم می کنند.

یزدانی با اشاره به اینکه عدم توجه به آموزش و پژوهش یکی از عارضه های بنگاه های کوچک و متوسط در کشور است، اظهار کرد: ارتقای رقابت پذیری این بنگاه ها یکی از برنامه هایی بود که این سازمان برای ایجاد طرح خوشه های صنعتی، کنسرسیوم صادرات و آموزش شاغلان در بنگاه ها اجرایی کرده است.

وی با بیان اینکه تعداد پروانه های صادر شده برای ایجاد واحدهای صنعتی 88 هزار فقره با میزان اشتغال زایی دو میلیون و 800 هزار نفر بوده است، توضیح داد: از این میزان 84 هزار و 500 پروانه متعلق به بنگاه های کوچک و متوسط بوده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: 12 درصد بنگاه های بزرگ و 12 درصد بنگاه های کوچک و متوسط تا پایان سال گذشته تعطیل بوده‌اند.

وی تاکید کرد: طبق بررسی های به عمل آمده خیلی از بنگاه های صنعتی باید تغییر تکنولوژی دهند در غیر این صورت تبدیل به انبار می شوند.

یزدانی بیان کرد: حدود 6800 واحد صنعتی در داخل شهرک های صنعتی راکد شده‌اند که برای نیمی از آن ها امکان احیاء و بازگشت به خط تولید وجود ندارد.

وی افزود: وزیر نیز در خصوص این صنایع دستور داده که پروانه تولید این صنایع لغو شود.

رئیس سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی به مسئله برجام اشاره کرد و گفت: بعد از برجام فقط در حوزه صنعت، معدن و تجارت بیش از 80 تفاهم نامه که 60 فقره از آن منجر به قرار داد شده است انجام شد که از این تعداد 30 فقره اجرایی شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی

در سال 1362 پس از ایجاد تغییرات در نظام صنعتی کشور، سازمان صنایع کوچک و نواحی صنعتی ایران با کلیه وظایف در وزارت صنایع ادغام گردید و به منظور ایجاد هماهنگی و استفاده مطلوب از امکانات شهرک های صنعتی و ایجاد هر چه بیشتر امکانات زیربنایی و ارائه خدمات ضروری برای متقاضیان ایجاد واحدهای صنعتی، قانون" شرکت شهرکهای صنعتی ایران" به تصویب رسید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید