اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950815176115812

بهزیستی برگزار می کند

غربالگری اضطراب در کودکان

کد: 13950815176115812

https://goo.gl/2ENl2m

، تهران , (اخبار رسمی): مرکز راهبردی سلامت روان توانسته است طبق مصوبه شورای بهزیستی به عنوان یک شاخه از مرکز تحقیقات سلامت اجتماعی دانشگاه بهزیستی بدل شود.

غربالگری اضطراب در کودکان

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان بهزیستی کشور ،مجید رضازاده،رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با اعلام این خبر و بیان اینکه یکی از برنامه‌های بهزیستی غربالگری اضطراب است، گفت: در این برنامه طی سنجشی که انجام می‌گیرد کودکانی که دارای اضطراب هستند به مراکز مشاوره ارجاع داده می‌شوند تا از خدمات مشاوره‌ای بهره‌مند شود.
 رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه سلامت روان یکی از موضوعات مهم برای مسائل اجتماعی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است، افزود: مرکز راهبردی سلامت روان توانسته است طبق مصوبه شورای بهزیستی به عنوان یک شاخه از مرکز تحقیقات سلامت اجتماعی دانشگاه بهزیستی شود .
وی، تصریح کرد: اگر بر روی سلامت روان در کشور کار شود حتما مسائل و مشکلات آسیبإهای اجتماعی مثل طلاق، اعتیاد و خشونت در  کشور کاهش می‌یابد.
 رضازاده در پایان یادآور شد: آموزش پیش از ازدواج یکی از مهمترین برنامه بهزیستی برای سلامت خانواده و پیشگیری از طلاق است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان بهزیستی کشور

سازمان بهزیستی کشور از مهمترین نهادهای حمایتی دولتی است که از طریق بودجه عمومی به افراد معلول و محروم جامعه کمک می‌نماید. پس از پیروزی انقلاب، سازمان بهزیستی کشور از ادغام سازمان‌های خیریه و حمایتی که در این بخش فعالیت می‌کردند، آغاز به کار کرد. پس از بررسی و مطالعات شهید محمد علی فیاض‌بخش، سازمان بهزیستی کشور به موجب لایحه قانونی مورخ 24/4/1359 و در جهت تحقق مفاد اصول سوم، بیست‌ویکم و بیست‌ونهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، از ادغام 16 سازمان، نهاد، موسسه و انجمن تشکیل شد تا با اتخاذ تدابیر و ارائه خدمات و حمایت‌های غیربیمه‌ای با حفظ ارزش‌ها و کرامت والای انسانی و تکیه بر مشارکت‌های مردم و همکاری نزدیک سازمان‌های ذیربط، در جهت گسترش خدمات توانبخشی، حمایتی، بازپروری و پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی و کمک به تأمین حداقل نیازهای اساسی گروه‌های کم درآمد، اقدام کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | شهر و جامعه