اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950821179735608

معاون وزیر ارتباطات خبر داد

میزبانی 64 دیتاسنتر در داخل کشور

کد: 13950821179735608

https://goo.gl/V5wtEY

، تهران , (اخبار رسمی): معاون وزیر ارتباطات از فعالیت 64 مرکز داده (دیتاسنتر) در داخل کشور برای میزبانی سایتهای ایرانی خبر داد.

میزبانی 64 دیتاسنتر در داخل کشور

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران، نصرالله جهانگرد با تاکید براینکه بازار پرتحرک فناوری اطلاعات و ارتباطات، باعث رونق کسب و کارها در سراسر کشور می شود، گفت: افق پیش روی بخش ICT در کشور افزایش سهم این بخش از تولید ناخالص داخلی تا 6 درصد است. این رقم هم اکنون 2.5 درصد برآورد می شود.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: مجموع بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور حدود 27 هزار میلیارد تومان است که نزدیک به 84 درصد آن شامل فناوری ارتباطات می‌شود. در این میان ز 3 سال گذشته با واگذاری مجوز نسل سه و چهار بازار تلفن همراه، شاهد رشد شتابان بخش نرم افزارهای بومی، محتوا و اپلیکیشن ها بوده ایم.

وی با بیان اینکه بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران پتانسیل آن را دارد که به بیش از یک هزار میلیارد تومان برسد، خاطرنشان کرد: در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات شاهد رشد 19 درصدی هستیم و نکته جالب توجه آن است که این بخش 2 تا 3 برابر سایر حوزه ها رشد داشته است.

جهانگرد فرصت اشتغال دانش بنیان در تمام کسب و کارها را از مزایای توسعه کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات دانست و افزود: در تمامی حوزه های ارتباطات و فناوری اطلاعات شاهد رشد بوده ایم که اثر آن بر توسعه فرصت های کسب و کار در این بستر نمود یافته و نتیجه آن اشتغال زایی در کشور است.

معاون وزیر ارتباطات از میزبانی 64 مراکز داده مورد نیاز مردم در داخل کشور خبر داد و گفت: با بهبود ساختار شبکه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، شاهد ارتقای کیفیت و سرعت خدمات در داخل بوده‌ایم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان فناوری اطلاعات ایران

سازمان فناوری اطلاعات ایران نهادی است دولتی وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که با ایجاد و بکارگیری سازوکارهای لازم، حوزه ی فناوری اطلاعات کشور از بخش های دولتی، عمومی و خصوصی را از طریق اعمال سیاست ها، مقررات، استاندارد ها و ... بر پایه مصاح، منافع و امنیت ملی و عمومی، سازماندهی، هدایت و راهبری و کنترل می کند و به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران منافع و مصالح ملی و سیاست های ابلاغی در حوزه فناوری اطلاعات را از طریق نهادها و مجامع بین المللی ذیربط پیگیری می کند. ماموریت این سازمان شامل هدف گذاری، هدایت، نظارت راهبردی، ساماندهی و توسعه امن، ایمن و پایدارفناوری اطلاعات کشور در راستای تامین منافع، مصالح، امنیت ملی، رفاه عمومی و توسعه همه جانبه و پایدارکشور می شود .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]