اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950823182390042

معظمی در دوازدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی خبر داد

توانمندی منابع انسانی راهکارتحقق اقتصادمقاومتی

کد: 13950823182390042

https://goo.gl/h7N4dy

، تهران , (اخبار رسمی): معاون وزیر و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به برگزاری دوازدهمین دوره برگزاری کنفرانس توسعه منابع انسانی گفت : تداوم برگزاری این کنفرانس نشانه نهادینه شدن آن است

توانمندی منابع انسانی راهکارتحقق اقتصادمقاومتی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، معظمی با قدردانی از تلاش استادان مدیریت در کشور گفت : مدیران منابع انسانی باید همه جانبه نگر ، حرفه ای ، دارای صبر و حوصله و از همه مهمتر در سازمان دارای وجاهت و محبوبیت باشند .

رئیس شورای سیاتگذاری دوازدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی در ادامه به چهار رویکرد نوین در حوزه منابع انسانی اشاره کرد و گفت : مدیران منابع انسانی شریک استراتژیک سازمان و عامل فرهنگ و تغییر در سازمانها محسوب می شوند.

وی افزود : فرآیند تغییر در سازمانها طولانی مدت و هزینه بر است و مدیران نباید به دنبال نتیجه گیری در کوتاه مدت باشند.

معظمی تصریح کرد : بایستی استانداردهای فرهنگی را به فرآیندهای منابع انسانی گره بزنیم و امیدواریم سازمان مدیریت صنعتی یک بحث جدی را در خصوص فرهنگ سازمانی آغاز کند.

معظمی بحث حسابرسی و حسابداری مدیریت منابع انسانی و هم چنین مدیریت منابع انسانی سبز را دو رویکرد جدید دیگر در حوزه منابع انسانی عنوان و تصریح کرد که حوزه منابع انسانی بایستی با تبیین سیاستهایی در حوزه منابع انسانی استفاده بهتر و بیشتر از منابع سازگار با محیط زیست را فراهم سازد.

رئیس شورای سیاستگذاری دوازدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی  در بخش دیگری از سخنان خود به بررسی سیمای اقتصاد ایران از منظر شاخص های جهانی از جمله شاخص توسعه و سرمایه انسانی پرداخت و گفت : مقایسه برخی شاخص های جهانی کشور با کشورهای منطقه آزار دهنده است که بایستی در این خصوص اقدامات مناسبی صورت پذیرد.

معظمی هم چنین توانمند سازی منابع انسانی را یکی از مباحثی عنوان کرد که سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران پیگیر آن است چرا که توانمند سازی منابع انسانی یکی از راهکارهای اثربخش تحقق ابلاغیه سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی است.

رئیس ایدرو هم چنین با اشاره به طرح تربیت 500 مدیر برتر جهانی که یکی دیگر از برنامه های سازمان گسترش در حوزه منابع انسانی محسوب می شود ، گفت : با تعیین شایستگی های مدیران در کلاس جهانی ، 25 نفر تاکنون برگزیده شدند و این طرح از ابتدای آذرماه آغاز می شود و هزینه عمده اش را هم سازمان گسترش پرداخت می کند .

معظمی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه یکی از انتظاراتی که از حوزه منابع انسانی می رود ، تدوین مطالبات صنفی حوزه منابع انسانی کشور است تصریح کرد : نباید حوزه منابع انسانی را با تصمیم گیری های عجولانه دچار اختلال  کنیم و امنیت آن را خدشه دار کنیم و نهادهای تصمیم گیر باید در تصمیمات خود در حوزه منابع انسانی حساس و محتاط باشند. وی ابزار امیدواری کرد بایستی قبل از اینکه مجامع تصمیم گیری در این خصوص تصمیماتی را اتخاذ کنند ما باید بتوانیم نقطه نظرات خودمان را به آنها انتقال دهیم تا آنها بتوانند تصمیم های مناسب بگیرند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) یک سازمان توسعه‌ای بوده که به منظور گسترش و نوسازی صنایع کشور از راه بررسی های علمی و صنعتی و تهیه و تربیت کادر مدیریت و تاسیس شرکتهای صنعتی، معدنی و خدماتی و یا مشارکت در آنها و کمک و راهنمایی‌های فنی به واحدهای صنعتی و معدنی در سال 1346 تشکیل شده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید