اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950825183695676

آلمان قطار مدرن قسطی به ایران می‌فروشد

کد: 13950825183695676

https://goo.gl/Uo1OfN

، (اخبار رسمی): افزایش سرعت و برقی کردن قطار تهران ـ تبریز، قطار حومه‌ای تهران و تبریز و هم‌چنین خرید قطار سریع‌السیر به صورت لیزینگ از شرکت زیمنس، مفاد قرارداد با آلمانی‌ها تشکیل می‌دهد.

آلمان قطار مدرن قسطی به ایران می‌فروشد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی ایران و آلمان، طی مذاکره با شرکت های آلمانی‌، بنا شده است تا از شرکت زیمنس قطارهای سریع‌السیر به صورت اجاره به شرط تملیک 30 ساله خریداری شود.

اخیرا در سه حوزه حمل و نقل ریلی تفاهم‌نامه‌ای با طرف آلمانی‌ امضا شده که افزایش سرعت و برقی کردن قطار تهران ـ تبریز، قطار حومه‌ای تهران و تبریز و هم‌چنین خرید قطار سریع‌السیر به صورت لیزینگ از شرکت زیمنس، مفاد این قرارداد را تشکیل می‌دهد.

از سوی دیگر، به دنبال خرید هواپیمای لیزینگی سیاست های وزارت راه و شهرسازی به سمت خرید قطار لیزینگی نیز برآمد و بر همین اساس مذاکرات خوبی با آلمانی‌ها صورت گرفته که به جای خریداری نقدی این‌ قطارها، ابتدا قطارها وارد ایران میشود و نگهداری آن نیز بر عهده طرف ایرانی است و از همین سو ایران نیز به صورت اجاره به شرط تملیک 30 ساله از آنها سرویس خریداری می شود.

شرکت زیمنس برای این منظور اعلام آمادگی کرده و قرار شد کمیته مشترکی در وزارت اقتصاد آلمان تشکیل شود که راهکارهای بانکی لیزینگ بین ایران و آآلمان را بررسی کند تا راه حل عملی برای آن پیدا شود.

اگر مذاکرات خرید لیزینگی قطار به نتیجه رسد در خطوط سریع‌السیر تنها به سمت زیرسازی و تصحیح و بازسازی خطوط تمرکز می شود . زیمنس ناوگان خود را می‌آورد، از سود آن منتفع می‌شود و ما فقط سرویس قطاری از آنها می‌خریم. یعنی هر قطاری که در هر روز کار کرد به ازای آن روز به زیمنس پول می‌دهیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق بازرگانی ایران و آلمان

اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان امروز بالغ بر دو هزار عضو دارد که به عنوان قویترین اتاق بازرگانی در ایران شناخته می شود ضمن آنکه این اتاق مشترک بازرگانی علاوه بر خدمات متعدد به شرکت ها و اشخاص حقیقی این امکان را می دهد که روابط تجاری جدیدی بین دو کشور برقرار نمایند و همکاری های موجود را توسعه بخشند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]