کد: 13950914194925689

معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی خبر داد

صدور مجوز تاسیس دو کانون هماهنگی دانش،صنعت و بازار

کد: 13950914194925689

https://goo.gl/AJI9f4

، تهران , (اخبار رسمی): دو کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار "تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران" و "تولید و فرآوری دانه های روغنی" مجوز تاسیس دریافت کردند.

صدور مجوز تاسیس دو کانون هماهنگی دانش،صنعت و بازار

به گزارش اخبار رسمی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمود شیخ زین الدین معاون نوآوری وتجاری سازی فناوری  از صدور مجوز دو کانون جدید خبر داد و اظهار کرد: در چهارمین جلسه کمیسیون کانون‌های هماهنگی دانش، صنعت و بازار مجوز تاسیس دو کانون "تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران" و "تولید و فرآوری دانه های روغنی" صادر شد.

زین الدین ادامه داد: کانون تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران با ایجاد همگرایی بین شرکت‌های فعال و فناور، دانشگاه‌ها و سازمان های دولتی بستر مناسبی جهت رفع موانع این شرکت‌ها در بازارسازی، صادرات و ارتقاء کیفیت محصولات فراهم می کند. همچنین تاسیس کانون تولید و فرآوری دانه های روغنی در شناسایی و معرفی توانمندی های کشور در صنعت دانه های روغنی و ارتباط با مراکز علمی و فناوری، کمک به تنظیم سیاست‌های کشور در عرصه تولید، عرضه و واردات فرآورده های دانه های روغنی نقش موثری دارد.
وی همچنین بیان کرد: در حال حاضر کانون‌های هماهنگی دانش، صنعت و بازار چرم، گل محمدی و گیاهان معطر، آبزی پروری و شیلات ایران، غلات، جواهرات و سنگ های قیمتی،تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران و فرش توسط معاونت علمی راه اندازی شده اند تا به واسطه فعالیت این کانون ها هماهنگی بین دانش، صنعت و بازار این محصولات به وجود آید. در واقع، کانون ها بستری هستند که زمین بازی را برای توسعه کسب و کار شرکت های دانش بنیان فراهم می کنند و مشکلات تولید این محصولات را برای ورود به عرصه رقابت تسهیل می بخشند.
براساس این گزارش، کانون‌های هماهنگی دانش، صنعت و بازار با مشارکت و حضور نمایندگان ارکان اصلی چرخه اقتصاد دانش‌بنیان همچون؛ مجامع دانشگاهی و پژوهشی، مراکز صنفی و حرفه ای، بنگاه ها، متقاضیان فناوری و نوآوری و نمایندگان بخش‌های دولتی و حاکمیتی در یک زمینه تخصصی مشخص در قالب یک موسسه خصوصی غیر تجاری و با تصویب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فعالیت می‏ کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف