اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950916196435832

وزیر راه و شهرسازی:

راه‌آهن یکی از 4 اولویت عمده کشور است

کد: 13950916196435832

https://goo.gl/yU76Uf

، تهران , (اخبار رسمی): وزیر راه و شهرسازی با معرفی سعید محمدزاده به عنوان مدیرعامل جدید شرکت راه آهن گفت: دولت و وزارت راه و شهرسازی بر حمل و نقل ریلی به شکل عمومی، اتصال ریل به بندر، حمل‌ونقل حومه و شهرسازی ریل پایه، حمایت از تأمین اعتبارات راه‌آهن به‌عنوان یکی از 4 اولویت عمده کشور تأکید دارند.

راه‌آهن یکی از 4 اولویت عمده کشور است

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی راه آهن ، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ضمن انتصاب سعید محمدزاده به عنوان معاون وزیر و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با  اظهار امیدواری از اینکه بتوانیم با عبرت‌گیری از حوادث تلخ موجب ارتقای سیستم خدمات‌رسانی به شهروندان و مانع بروز خطاهای مجدد شویم، تصریح کرد: نمایندگان مجلس حق دارند که  با سوال کردن، از جزییات موضوع اطلاع یابند. ما معتقدیم که هر نوع اطلاع‌رسانی و روشنگری در این زمینه به نفع کشور و مملکت است و باید انجام شود.

آخوندی با اشاره به بروز یک خطا از بین هزاران رفت و آمد ایمن و لزوم بررسی مجدد فرایندهای کاری به منظور جلوگیری از وقوع سوانح مشابه تصریح کرد: برای کارکنان خدوم راه‌آهن که سال‌ها با صداقت و درستکاری خدمات‌رسانی کرده‌اند و پشت سرگذاشتن این روزها، سخت خواهد بود که امیدوارم با دقت و فداکاری بیشتر کارها انجام شود و راه‌آهن نقش مهم خود را باید انجام دهد.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه به منظور جلوگیری از خلا مدیریتی و جلوگیری از وقوع از نابسامانی احتمالی، تلاش شد تا  در کوتاهترین زمان ممکن، نسبت به معرفی مدیرعامل جدید راه‌آهن اقدام شود؛ گفت: فداکاری آقای محمدزاده به منظور پذیرفتن این مسئولیت در چنین شرایطی نشان از احساس مسئولیت وی در برابر مردم دارد و این از جمله صفات مطلوب ایشان است و امید می‌رود با توجه به تجربه و تخصصی که دارند بار این مسئولیت سنگین به سرمنزل مقصود برسد.

آخوندی با اشاره به مدیریت داخلی راه‌آهن بیان داشت: پس از بروز سانحه قطار فضای کار در شرکت راه‌آهن بسیار سخت است لذا توجه، دقت و فداکاری ما باید چندین برابر باشد تا بتوانیم این دوران را پشت سر گذاشته و راه‌آهن به‌عنوان یک سازمان و نهاد همچنان روحیه و توانایی خود را برای ارائه خدمات به مردم حفظ کند.

وی تصریح کرد: راه آهن نقش ملی و مهمی در فراهم کردن حمل و نقل ایمن، سریع و سبز دارد و امید می‌رود شرایطی مهیا شود که راه‌آهن بتواند خدمات بهتری را به مردم ارائه دهد.

آخوندی  با اشاره به استقبال اعضای هیأت دولت از پیشنهاد آقای محمدزاده به عنوان مدیرعامل شرکت راه‌آهن، از توجه ویژه دولت به حوزه ریلی خبر داد و افزود: در جلسه اخیر هیأت دولت بر اولویت قرار داشتن موارد مختلفی از جمله توسعه حمل و نقل ریلی، حمایت از تامین اعتبارات آن، شهرسازی ریل پایه به عنوان یکی از چهار اولویت کشور تاکید شد.

در این مراسم همچنین سعید محمدزاده مدیرعامل راه‌آهن با اشاره به اینکه راه‌آهن در زمان مدیریت آقای پورسیدآقایی راه پرتلاشی را شروع کرد، اظهار امیدواری کرد که این حرکت رو به رشدی که برای توسعه و آّبادانی راه آهن کشور فراهم شده است، ادامه یابد و این توانایی سازمانی در شرکت راه‌آهن برای درس گرفتن وجود دارد.

در حکمی از سوی عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، سعید محمدزاده را به عنوان رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران منصوب شد.

در متن حکم وزیر راه و شهرسازی آمده است: با توجه به پیشنهاد اینجانب و مصوبه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده مورخ  1395/9/14 و تصویب هیئت وزیران در تاریخ 1395/9/14 نظر به تعهد، تخصص و تجربیات جناب عالی در حوزه حمل و نقل ریلی به موجب این حکم به سمت معاون وزیر و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران منصوب می‌شوید. توفیق روز افزون جناب عالی را از خداوند متعال خواهانم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران

کشور ایران، در حال حاضر دارای ۱۳۴۳۷ کیلومتر (انتهای سال ۱۳۹۵)شبکه ریلی استاندارد و ۹۶ کیلومتر (میرجاوه-زاهدان) خطوط ریلی عریض است. نگهداری و تعمیر و هم‌چنین بهره‌برداری از شبکه ریلی بر عهده شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران (به عنوان نماینده حاکمیت) در بخش حمل و نقل ریلی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان