اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950920198275608

معاون سازمان اطلاعات:

عوارض خروج از کشور الکترونیکی می شود

کد: 13950920198275608

https://goo.gl/OKU7pl

، تهران , (اخبار رسمی): معاون سازمان اطلاعات گفت: به زودی عوارض در بستر شبکه ملی اطلاعات، الکترونیکی می‌شود و نیازی به پرداخت عوارض به طور حضوری در بانکها نیست.

عوارض خروج از کشور الکترونیکی می شود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ،‌ رضا باقری اصل از الکترونیکی شدن پرداخت عوارض خروج از کشور در بستر شبکه ملی خبر داد و گفت: این سرویس یکی از خدماتی است که توسط دستگاه‌های اجرایی ارائه خواهد شد.

معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات گفت: این سرویس به صورت پایلوت در فرودگاه امام(ره) مراحل اولیه را می‌گذراند و پیش‌بینی می‌شود مدت اجرای پایلوت یک ماه زمان می‌برد و سپس در صورت موفقیت‌آمیز بودن طرح پرداخت الکترونیکی عوارض خروج از کشور در سراسر کشور انجام می‌شود.

وی گفت: در گذشته پرداخت عوارض خروج از کشور ملزم به حضور در بانک‌ها بود اما اکنون با هر ابزار متصل به اینترنتی از طریق ارائه شماره گذرنامه و کد ملی قابل انجام است.

وی گفت: در نمایشگاه الکامپ بیست و دوم 50 سرویس برتر در بستر شبکه ملی اطلاعات عرضه می‌شوند.
وی تصریح کرد: 8 سرویس پایه دولتی از جمله پست، ثبت احوال، سازمان مدیریت، وزارت بهداشت و ناجا به مرکز ملی تبادل اطلاعات متصل شده اند و برخی نیز در حال اتصال هستند که استعلامات دستگاه های دولتی با اتصال به این مرکز ملی تبادل اطلاعات رایگان انجام می‌شود.
وی گفت: این فاز مدل اصلی توسعه دولت الکترونیک در برنامه ششم توسعه است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان فناوری اطلاعات ایران

سازمان فناوری اطلاعات ایران نهادی است دولتی وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که با ایجاد و بکارگیری سازوکارهای لازم، حوزه ی فناوری اطلاعات کشور از بخش های دولتی، عمومی و خصوصی را از طریق اعمال سیاست ها، مقررات، استاندارد ها و ... بر پایه مصاح، منافع و امنیت ملی و عمومی، سازماندهی، هدایت و راهبری و کنترل می کند و به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران منافع و مصالح ملی و سیاست های ابلاغی در حوزه فناوری اطلاعات را از طریق نهادها و مجامع بین المللی ذیربط پیگیری می کند. ماموریت این سازمان شامل هدف گذاری، هدایت، نظارت راهبردی، ساماندهی و توسعه امن، ایمن و پایدارفناوری اطلاعات کشور در راستای تامین منافع، مصالح، امنیت ملی، رفاه عمومی و توسعه همه جانبه و پایدارکشور می شود .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]