اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950925201435999

ایران و روسیه بانک اسلامی مشترک تاسیس می‌کنند

کد: 13950925201435999

https://goo.gl/LulX5L

، تهران , (اخبار رسمی): در سیزدهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و روسیه، دو کشور موضوع تأسیس بانک مشترک اسلامی را بررسی کردند.

ایران و روسیه بانک اسلامی مشترک تاسیس می‌کنند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی ایران و روسیه، وزیر انرژی روسیه و نماینده این کشور در کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و روسیه اعلام کرد: در نشستی که روز گذشته در وزارت ارتباطات ایران برگزار شد دو کشور موضوع تاسیس بانک مشترک اسلامی را مورد بحث و گفت‌وگو قرار دادند.

نظام بانکی ایران مبتنی بر قوانین اسلامی است که شامل محدودیت بهره و برخی دیگر از فعالیت‌های بانکی است و در صورتی که شرکت‌های خارجی بخواهند در ایران سرمایه‌گذاری طولانی مدت داشته باشند باید خود را با این قوانین وفق دهند.

پس از برگزاری سیزدهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی ایران و روسیه، نوواک گفت: تأسیس بانک اسلامی ایرانی-روسی مورد بحث قرار گرفت و بانک‌های ما در حال بررسی مکانیزم این مسئله هستند اما هنوز نسبت به آن تصمیم‌گیری نکرده‌ایم.

برای تأسیس این بانک که اولین بانک از نوع خود بین دو کشور محسوب می‌شود هیچ بازه زمانی و همچنین حجم پایه پولی تعریف نشده است.

طی سال گذشته 3 بانک دولتی روسیه شامل سبربانک، تات فوند بانک و وینشت اکونوم بانک برخی خدمات بانکداری اسلامی را به بازار روسیه عرضه کردند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه

در اوائل دهه 1970 میلادی جمعی از صنعتگران و بازرگانان ایرانی که در چارچوب قرادادهای تهاتری بین دولتی به مبادله کالا با اتحاد جماهیر شوروی می پرداختند گرد هم آمدند و برای تقویت و توسعه روابط اقتصادی بین جوامع بازرگانی ایران و اتحاد جماهیر شوروی اتاق مشترکی را به وجود آوردند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]