اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951004205975840

معاون شهردار تهران:

دلیل اصراربه برپایی نمایشگاه‌هادر محل قدیمی چیست

کد: 13951004205975840

https://goo.gl/OXft9C

، تهران , (اخبار رسمی): معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: مسئولان مربوطه باید پاسخ دهند که با وجود احداث محل جدید نمایشگاه های بین المللی تهران در محل شهر آفتاب، چرا کماکان اصرار به برگزاری نمایشگاه های پر مخاطب در محل قبلی دارند؟

دلیل اصراربه برپایی نمایشگاه‌هادر محل قدیمی چیست

به گزارش اخبار رسمی به نقل از شرکت واحد اتوبوس رانی تهران ،مازیار حسینی افزود: از اول امسال تا آخر آبان، 760 هزار دستگاه خودروی سواری در کشور تولید شده که اگر تنها یک سوم خودروهای تولیدی نیز وارد تهران شده باشند، روزانه بیش از یکهزار دستگاه خودروی جدید به خیابان ها و بزرگراه های اشباع شده تهران که در ساعات اوج ترافیک به حالت فوق اشباع می رسند، اضافه شده است.

وی با اشاره به این که ناوگان متروی تهران در حال حاضر 1200 دستگاه واگن دارد و با همین خطوط موجود، حداقل به 1200 دستگاه واگن جدید نیاز دارد تا از طریق کاهش سرفاصله حرکت قطارهای مترو، میزان جا به جایی مسافران مترو را افزایش دهد، اظهار کرد: ناوگان اتوبوسرانی تهران نیز در حال حاضر کمتر از 7000 دستگاه اتوبوس دارد که نیمی از آنها فرسوده هستند، در صورتی که برای آنکه در این ناوگان پاسخگوی نیاز مسافران باشیم به حداقل 10 هزار دستگاه اتوبوس سالم نیاز دارد.

معاونت حمل و نقل  ترافیک شهرداری تهران در ادامه  با اعلام این که ترافیک تهران در نیمه دوم سال افزایش می‌یابد و در ماه های سرد سال به دلیل شرایط جوی تمایل به استفاده از وسایل نقلیه شخصی بیشتر می‌شود و به عبارتی، بین کاهش دمای هوا و افزایش استفاده از خودروی شخصی رابطه ای مستقیم وجود دارد، گفت: البته در این میان، بارش برف و باران نیز به کاهش سرعت حرکت خودروها و افزایش حجم ترافیک دامن می زند.

دکتر مازیار حسینی گفت: برگزاری نمایشگاه های پر مخاطب در محل قدیمی نمایشگاه های بین المللی تهران، نه تنها محدوده خیابان سئول را قفل می کند، بلکه محور بزرگراه چمران و سایر محورهای منتهی به این محل را نیز تحت تأثیر قرار داده و جریان ترافیک عبوری در بخش قابل توجهی از شهر را مختل می کند.

معاون شهردار تهران در پایان با تأکید بر این که شهر آفتاب خارج از شهر قرار دارد و دسترسی‌های مناسب به آن از محورهای مختلف بزرگراهی تأمین شده است، خاطرنشان کرد: از آن مهم تر، نسبت به ایجاد ایستگاه بزرگ مترو و برقراری خط مترو به شهر آفتاب به منظور سهولت در رفت و آمد به این محل اقدام شده و این که چرا با وجود این همه گرفتاری به برپایی نمایشگاه ها در محل قبلی اصرار وجود دارد، معمایی است که مسئولان مربوطه باید پاسخگوی آن باشند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

شرکت واحد اتوبوسرانی تهران به عنوان یکی از قدیمترین شرکت های حمل و نقل عمومی شهر تهران به شمار می رود که وظیفه جابه جایی شهروندان را بر عهده دارد. این شرکت از زیر مجموعه های معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه