اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951004206045518

با اعتبار 30 میلیارد یورو

بسته دوم اعتباری ایران و چین آماده شد

کد: 13951004206045518

https://goo.gl/3s8otE

، تهران , (اخبار رسمی): معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از آماده‌شدن بسته اعتباری دوم ایران و چین به ارزش 30 میلیارد یورو خبر داد و بر ضرورت عملیاتی‌شدن آن تاکید کرد.

بسته دوم اعتباری ایران و چین آماده شد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، مهدی کرباسیان به حضور شرکت‌های چینی در بخش معدن و صنایع معدنی اشاره کرد و افزود: ارزش طرح‌های اجراشده بین ایران و چین، طی سه سال گذشته به بیش از 20 میلیارد یورو رسید که از این میزان، 4 میلیارد یورو مربوط به بخش معدن و صنایع معدنی است.

وی ادامه داد: شرکت MCC یکی از شرکای اصلی ما و مجری طرح‌های فولادی ایمیدرو است و تلاش می‌کنیم این همکاری‌ها به حوزه‌های دیگر نیز گسترش یابد.

کرباسیان گفت: بزرگ‌ترین طرح آلومینیوم ایران به نام آلومینیوم جنوب (سالکو) با یک شرکت چینی، از دو سال پیش آغاز شده و پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته است.

وی افزود: در برنامه 5 ساله ششم ایران که از 21 مارس 2017 آغاز می‌شود، رشد اقتصادی 8 درصد و جذب 50 میلیارد دلار سرمایه خارجی، پیش‌بینی شده که از این میزان، 30 میلیارد دلار در حوزه فولاد، صنایع بالادستی و پایین‌دستی آن، 10 میلیارد دلار در حوزه آلومینیوم و 10 میلیارد دلار دیگر در بخش معدن و صنایع معدنی است.

کرباسیان با اشاره به اینکه ایران از لحاظ ذخایر گازی در جهان رتبه اول را دارد، گفت: برای سرمایه‌گذاری در این حوزه، محور اصلی ما بخش‌خصوصی است و ایمیدرو نقش پشتیبان را ایفا می‌کند؛ ضمن اینکه با بخش ‌صوصی مشارکت هم می‌شود.

کرباسیان افزود: در برنامه‌های آینده ایران، ظرفیت تولید مس کاتد به دو برابر افزایش خواهد یافت.

وی تصریح کرد: همکاری و سرمایه گذاری در ایران مزیت‌های قابل توجهی را برای شرکت‌های چینی فراهم می‌سازد.

کرباسیان ادامه داد: در بخش تحقیق، توسعه و پژوهش‌های معدنی نیز علاقه مند به همکاری با شرکت‌ها و مؤسسات ذیربط چین هستیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

خانه صنعت و معدن و تجارت

در اجرای تبصره 41 قانون برنامه دوم توسعه و تصویب نامه شماره 16680/12/1 مورخ 77/10/12 شورای عالی اداری و به منظور زمینه سازی، تقویت و موثرسازی انجمن ها و فعالیت تشکل های تخصصی استان و کمک به تحقق اهداف مشترک آنها و وزارتخانه های ذیربط بخصوص وزارت صنعت ، معدن و تجارت و سایر موسسات ، خانه صنعت معدن و تجارت استان تهران در تاریخ 1381/4/3 تاسیس گردید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار