اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951020217315518

وام های بالاتر از 100 میلیون مشمول مالیات شد

کد: 13951020217315518

https://goo.gl/2p0JIa

، تهران , (اخبار رسمی): بر اساس دستور جدید سازمان امور مالیاتی، اعطای هرگونه تسهیلات یا ایجاد تعهدات نظیر گشایش اعتبارات اسنادی (ال سی) یا صدور ضمانت نامه بانکی اعم از ارزی و ریالی توسط بانک‌ها و موسسات اعتباری، برای کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی شامل یک سقف مشخص جهت تعیین مباحث مالیاتی آن است.

وام های بالاتر از 100 میلیون مشمول مالیات شد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از خانه صنعت، معدن و تجارت، یکی از قوانین مهم کشورمان که نقش بسزایی در فعالیت‌های اقتصادی اشخاص حقیقی و حقوقی دارد، قانون مالیات‌های مستقیم مصوب سال ۱۳۶۶ است که البته بخش‌های مختلفی از آن بر اساس مصوبه سال ۱۳۹۴ مجلس، تغییر کرده اما همچنان بندهایی از آن موضوعیت و ساختار اجرایی دارد. 

بر اساس بخشی از این قانون، اعطای تسهیلات بانکی به اشخاص حقوقی و همچنین صاحبان مشاغل از طرف بانک‌ها و سایر مؤسسات اعتباری منوط به اخذ گواهی‌‌های ‌ذیل خواهد بود.

گواهی پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شده ؛ گواهی اداره امور مالیاتی مربوط مبنی بر وصول نسخه‌‌ای از صورت‌‌های مالی ارائه شده به بانک‌ها و سایر مؤسسات اعتباری در این قانون همچنین تاکید شده است که ضوابط اجرائی این تبصره توسط سازمان امور مالیاتی کشور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین و ابلاغ خواهد شد. 
بر این اساس، رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در بخشنامه‌ای که طی روزهای گذشته به ادارات کل مالباتی ابلاغ کرده است، با اشاره به این دستور قانونی، شرایط و ضوابط اجرایی مذکور را تعیین و بر اساس آن، اعطای هرگونه تسهیلات یا ایجاد تعهدات نظیر گشایش اعتبارات اسنادی (ال سی) یا صدور ضمانت نامه بانکی اعم از ارزی و ریالی توسط بانک‌ها و موسسات اعتباری، برای کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی شامل یک سقف مشخص است. 
طبق این بخشنامه سید کامل تقوی‌نژاد، اشخاص حقوقی از این پس دارای سقف ۳ میلیارد ریال و اشخاص حقیقی دارای سقف یک میلیارد ریال بوده و معادل ریالی تسهیلات اعطایی و تعهدات ایجادی ارزی بر اساس نرخ مرجع بانک مرکزی، مبنای تعیین شمول یا عدم شمول تسهیلات و تعهدات مذکور خواهد بود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

خانه صنعت و معدن و تجارت

در اجرای تبصره 41 قانون برنامه دوم توسعه و تصویب نامه شماره 16680/12/1 مورخ 77/10/12 شورای عالی اداری و به منظور زمینه سازی، تقویت و موثرسازی انجمن ها و فعالیت تشکل های تخصصی استان و کمک به تحقق اهداف مشترک آنها و وزارتخانه های ذیربط بخصوص وزارت صنعت ، معدن و تجارت و سایر موسسات ، خانه صنعت معدن و تجارت استان تهران در تاریخ 1381/4/3 تاسیس گردید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]