کد: 13951025220306003

انتشار جدید ترین گزارش شرکت ISQI

هیچ تغییری در کیفیت خودروهای داخلی حاصل نشد

کد: 13951025220306003

https://goo.gl/wijjjs

، تهران ، (اخبار رسمی): جدیدترین گزارش کیفی خودروهای داخلی در آذرماه 95 در حالی توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI)، منتشر شد که از مجموع 33 مدل خودرو مورد ارزیابی در گروه سواری همچون ماه گذشته 2 مدل خودرو 4 ستاره و 7 مدل نیز موفق به کسب سه ستاره کیفیت شدند.

هیچ تغییری در کیفیت خودروهای داخلی حاصل نشد

به گزارش  اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران  ، بر اساس اخرین گزارش ارزشیابی کیفی خودروهای داخلی در آذرماه امسال ، خودرو رنو ساندرو محصول شرکت پارس خودرو و نیو مزدا 3 شرکت بهمن موتور همچون ماه گذشته موفق به 4 ستاره کیفیت شدند.

این گزارش در حالی منتشر شده است که در مقایسه با آبان ماه ، هیچ تغییری در کیفیت و میزان ستاره های کیفی خودروهای سواری مورد ارزیابی حاصل نشده است.

بر اساس گزارش کیفی خودروها در آذر ماه امسال در مجموع 90 هزار و 297 دستگاه خودرو تولید شده است که 99 درصد از حجم تولیدات به گروه سبک و یک درصد دیگر به خودروهای گروه سنگین اختصاص دارد که از این تعداد 40 مدل مربوط به گروه سبک و 9 مدل در گروه سنگین است.

در گزارش این ماه نیز خودروها بر اساس سبک و سنگین و همچنین رده بندی قیمتی‌، مورد ارزیابی قرار گرفتند به طوری که در گروه سبک دو بخش وانت و سواری هر یک در جدولی مجزا مورد بررسی قرار گرفتند .

در آذرماه امسال در بخش خودروهای سواری،  2 خودرو 4 ستاره ،7 مدل خودرو سه ستاره ،2 مدل خودرو دو ستاره و 7 خودرو تک ستاره شدند.

همچنین در بخش خودروهای سواری در این ماه پژو 206 و گراند ویتارا به ترتیب بیشترین و کمترین میزان تولید را در این ماه به خود اختصاص داده اند.

در آخرین گزارش ارزیابی کیفی خودروهای سواری داخلی در آذرماه، در کلاس قیمتی بالای 100 میلیون تومان هر دو خودرو نیو مزدا 3  محصول شرکت بهمن موتور با کسب 4 ستاره اول و گرند ویتارا محصول شرکت ایران خودرو خراسان با 3 ستاره کیفی در رده دوم به لحاظ کیفی قرار گرفتند. این در حالی است که در رده قیمت 75 تا 100 میلیون تومان از 4 خودرو مورد ارزیابی ، دو خودرو کیاسراتو محصول شرکت سایپا ، تیگو5 مدیران خودرو هر یک با 3 ستاره به ترتیب در رده اول و دوم قرار گرفتند و دو خودرو آسا محصول شرکت بهمن موتور و جک S5 محصول کرمان موتور نیز با کسب 2 ستاره کیفیت در رده های بعدی قرار گرفتند.

همچنین در رده قیمتی 50 تا 75 میلیون ، 5 مدل خودرو مورد ارزیابی قرار گرفتند که به ترتیب برلیانس H330 محصول شرکت پارس خودرو، جک J5محصول کرمان موتور ، و آریو محصول بن رو هر سه دو ستاره کیفیت را کسب کردند و پس آز انها MVM 550 و لیفان X60 تک ستاره شدند که در مقایسه با ماه قبل هیچ تغییری در این بخش صورت نگرفته است .

در کلاس قیمت 25 تا 50 میلیون نیز 17 مدل خودرو مورد ارزیابی قرار گرفتند که به ترتیب رنو ساندرو  محصول پارس خودرو با کسب 4 ستاره کیفی در رتبه اول در این رده قیمتی قرار گرفت ، پس از آن تندر 90 اتومات ایران خودرو ، پارس تندر شرکت پارس خودرو ، تندر 90 ایران خودرو ، تندر 90 پارس خودرو ، رانا و پژو 206 SD و 206 معمولی ایران خودرو با دریافت 3 ستاره به ترتیب در رده های دوم تا 8 در این کلاس قیمتی قرار گرفته و دو خودرو MVM315 مدیران خودرو و دنا شرکت ایران خودرو با کسب دو ستاره در رده های بعدی قرار گرفتند.

در آخرین کلاس قیمتی و زیر 25 میلیون تومان نیز تنها 5 مدل خودرو مورد ارزیابی قرار گرفتند و به ترتیب خودروهای تیبا محصول سایپا کاشان ، سایپا   X131، سایپا X132 ، و سایپا X111 سایپا کاشان و سایپا X131 پارس خودرو همگی با کسب یک ستاره به ترتیب در رده های اول تا پنجم در این گروه قیمتی قرار گرفتند.

در  گزارش کیفی خودروها در آذر ماه 95، در مجموع  7 مدل خودرو در گروه وانت مورد ارزیابی قرار گرفتند.

در این گروه که همگی در رنج قیمتی زیر 50 میلیون هستند وانت تندر ایران خودرو با کسب 3 ستاره در رده اول قرار گرفت.

بر این اساس ، وانت سایپا X151 ، وانت مزدا تک کابین و وانت مزدا دو کابین بهمن موتور ، وانت نیسان تک سوز و دوگانه سوز شرکت زامیاد و همچنین وانت اریسان  به ترتیب با کسب یک ستاره در رده های دوم تا هفتم کیفیت در بخش وانت و در گروه سبک قرار گرفتند.

در گزارش ارزشیابی آذرماه در بخش وانت ، خودروهای وانت نیسان دوگانه سوز و وانت تندر به ترتیب بیشترین و کمترین میزان تولید را به خود اختصاص داده اند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران

در این راستا شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) در سال 1368 با هدف ارائه خدمات فنی، مهندسی، مشاوره ای و تحقیقاتی جهت ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان، تدوین استانداردهای مورد نیاز صنایع و نظارت بر حسن اجرای پروژه ها و حسن ارائه خدمات تاسیس شد

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.